مقالات

آماده برای Devil may Cry 5

Devil May Cry 5

   

بازی Devil may cry 5

سلام!!!E3 اومدو رفت.ولی امسال قوی تر از چند سال اخیرش بود.به مناسبت معرفی DMC 5 در کنفرانس ماکروسافت ما شما رو آماده می کنیم برای اینک وقتی بازی منتشر شد کم نیارید.در ضمن خودمم عاشق این سری بازیم و طی این مقاله کلی چیز یاد گرفتم. تریلر رو از اینجا ببینید.
در اوایل قرن بیستویکم  بود که کپکام دست به ساخت شخصیتی زد که تا اخر عمر یاد هر گیمری می ماند؛دانته.فردی که تیکه های سنگینش حداقل تا یک هفته درگوشتان زمزمه میشود{اگر انگلیسی تون خوب باشه}اون فردی ساختار شکن و زاده شده از دل بحران،خشم،نفرت…اون بازیی به نام devil may cry رو به نام خود ثبت کرده.

نگاهی به دانته

دانته که به نوعی یک موزدور است نحوه کار با انواع اسلحه را از یک قاچاقچی سلاح بهتر انجام میدهد، سلاح های او بسیار است و در هر نسخه چند سلاح متفاوت داشته ولی اصلی ترین سلاح های او Ebony & Ivory و شمشیرمعروف پدر شیطانش.او به دلیل جاری بودن خون یک شیطان در رگ هایش از چابکی و توانایی بدنی بیشتری از یک انسان معمولی بهرمند است. یکی‌ از ویژگی های دانته وتقریبا دلیل اصلی محبوبیتش عادت تمسخر کردن دشمنانش است،مگه میشه پسر اسپاردا،به سادگی از کنار دشمنانش بگزرد؟
مگه میشه؟مگه داریم؟
دیالوگ هایی که بین دانته و دشمنانش رد و بدل میشود به یکی از مفرح ترین بخش های بازی تبدیل شده و باعث شده که طرفداران پرو پا قرص دانته این لحظات را بپرستند.
دانته یک یاغی است که در عوض پول،شر شیاطین و هیولاهای جهنمی را از سر شما باز میکند.تقریبا جسیکا جونز کپکام است!موهای‌ جذابش به سفیدی بلور وچشمانش آبی مرگ؛همیشه ردای قرمزانگلیسی به تن میکند و عاشق جلب توجه است،قرمز رنگی جذاب است و توجه اکثر افراد را به خود جلب میکند، همچنین در شرق رنگ قرمز نشانه شیطان است.شاید دانته شیطان باشد اما شیطانی که میگرید.

  

بازی پسران اسپاردا

دوقلو دانته و ورجیل اولین و تنها پسران اسپاردا بودند. اسپاردا تنها شیطانی بود که به شیاطین خیانت کرد و از بشر حمایت کرد(به خاطر عاشق یک انسان شدن)وی به عنوان خائن توسط شیاطین کشته شد.بعد ازغم پدر،مادرشان آنها را بزرگ میکند.دانته و ورجیل یک نیمه انسان،نیمه شیطان هستند.فرزندان اسپاردا در کودکی از مادرهم محروم میشوند؛زیرا شیاطین مادر دانته و ورجیل را مقصر میدانند و با رهبری mundus به خانواده اسپاردا حمله می کنند و از طرفی دو طفل توانایی در برابر انها نداشتند پس مادر با فداکاری و جانفشانی جان فرزندانش را نجات میدهد این حمله بذر نفرت،انتقام و… در شکارچی شیطان و برادرش میکارد.

بازی اسپاردا پرستی

جمعی از انسانها در که در شهر furtuna زندگی میکنند اسپاردا را میپرستند انها به خود لقب”پیروان شمشیر”را داده بودند.

بازی نرو؛میراث اسپاردا…

نرو شخصیتی جدید بود که اصلا روحش هم نمی دونست چه خواهد شد؟او برای تک نوازی همسرش(دوست دختر خودمان)به مراسمی رفته بود که ناگهان دانته از ناکجاآباد پرید وسط و راحب اعظم را به قتل رساند…طبق روندی که باید نرو و دانته باهم وارد نبرد شدند و قدرت های شیطانی نرو هم پاچید نرو از اونجایی که جوون تر بود و البته غیرتی تر!!!بر دانته قلبه کرد،دانته هم که دید اگه بمونه مرده الفراری گفتو رفت.سپس کریدو برادر kyrie که فرمانده پیروان شمشیر بود به نرو دستور داد تا دانته رو پیدا کنه و بفهمه هدفش چیه؟در همین جریان نرو به آزمایش گاهی میرسه که در اون یه دانشمند قاتی پاتی به نام اگنس کار میکنه نرو بعد از اینکه با اون میجنگه و دیگه داره کم کم فاتحه خودشو میخونه یهو!
کابوس میبینه که کریای از نرو کمک میخواد نرو هم که غیرتی تمام عیار قاتی میکنه بعد اونور ازمایشگاه که شمشیر شکسته شده یاماتو(شمشیر ورجیل در سه نسخه قبل)  وجود داشت کاملا سالم میشه و میره دست نرو-مثل تبر جدید کریتوس-و قدرت هاشو خفن تر میکنه که دیگه بره برای اگنس…و سپس پس از ماجرا هایی نرو میفهمه که راحب اعظم یک شیطان بسیار قویه و دانته هدف نابودیشو داشته راحب اعظم میخواد با استفاده از یاماتو دروازه شیاطین رو باز کنه و شیاطین رو بر جهان چیره کنه.و اینکارم میکنه که نرو و دانته با قهرمان بازیاشون اونارو شکست میدن.
اما نرو… خب خیلی احتمال میره که نرو پسر ورجیل باشه یا حداقل یه رگی یا مویرگی از اسپاردا برده باشه البته اینکه ورجیل فرزندی داره در یکی از کانسپت های Dmc 3 تایید شده.اما موی سفید،زبان نیشدار،قدرت های شیطانی و از همه مهم تر توانایی کنترل و بدست گرفتن یاماتو.تنها مشخصات برداران ورجیل و دانته هستند که البته نرو هم همه انها را دارد.

افسانه ای جدید با ۱۰ سال تاخیر


بله ده سال از انتشار dmc4 گذشته‌. بعد از ۱۰ سال انتظار بالاخره dmc 5 معرفی شد و مو برتنمان سیخ کرد؛در یک کلام:فوق العاده بود.حال نرو خوشتیپ تر
و دانته پیرتر باز گشته اند تا با-احتمالا ورجیل-مبارزه کنند.
چرا احتمالا ورجیل؟
اگر یادتان باشد هیولایی که در اوایل تریلر نشان داده شد-که خیلی خفن بود-ظاهری مشابه اسپاردا و mundus بود ولی هر دو انها مرده اند!!!
تئروی من:آن هیولای خفن ورجیل بوده که بالاخره توانسته دروازه شیاطین را باز کند و خودش هم یک Master در بین انها شده یا تقریبا فرمانروا شده زیرا مواد لازم اینکار را دارد دست نرو را که کند یاماتو را که داشت‌‌ و جهانی ضعیف در برابر شیاطین.پس حرکت اخرش را زد و حالا دانته و نرو باید جمش کنند البته دانته نمیداند نرو برادرزاده اش است و  همینطور نرو نمیداند دانته عموش!پس شاید سوالی پیش اید:چرا نرو با دانته همکاری میکنه و در دفتر Devil may cry کار میکنه؟دوست جواب شما کاملا
حقیقی و راستکی این است:عشقی،زیرا ان دو خیلی باهم حال کردند و به همکاری در تخصصشان پرداختند.
تا گیمزکام که اطلاعات بیشتری منتشر خواهد شد خدا نگهدار.

خرید اکانت بازی Devil May Cry 5
به قلم: Raven_blocker2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *