مقالات

پلی استیشن ۴ امکان تغییر ریجن را پیدا کرد

شرکت سونی به تازگی تصمیم گرفته تا به برخی از کاربران پلی استیشن امکان تغییر ریجن دستگاه و دسترسی به پلی استیشن نتورک دیگر کشورها را بدهد.

بر اساس ادعای یکی از کاربران Reddit که با نام کاربری AlphaFoxWarfare فعالیت می‌کند، کاربران ریجن اروپا پلی استیشن ۴ می‌توانند به پلی استیشن نتورک دیگر کشورهای اروپایی دسترسی داشته باشند. این تغییر ریجن تنها برای کاربرانی که از حساب‌های کاربری و کنسول‌های اروپایی استفاده می‌کنند ارائه شده است و در عین حال فقط امکان تغییر ریجن به دیگر کشورهای اروپایی محدود است.

بر این اساس، کاربران با استفاده از این تغییر ریجن تنها می‌توانند زبان دستگاه را تغییر دهند و در عین حال به محتویاتی که در برخی از کشورهای اروپایی به صورت محدود ارائه می‌شوند، دسترسی بیشتری داشته باشند. برای این کار کافی است کاربران به بخش Country and Language در تنظیمات اصلی کنسول رفته و کشور دستگاه را تغییر دهند.

گفتنی است که این تغییر ریجن باعث امکان استفاده از تخفیف‌های ویژه در کشورهای مختلف نمی‌شود. برای مثال کاربران ایرلند با تغییر ریجن دستگاه خود به ایتالیا نمی‌توانند از تخفیف‌های ارائه شده در کشور ایتالیا دسترسی داشته باشند.

گفتنی است که برای دسترسی به این قابلیت قطعاً پلی استیشن ۴ باید آپدیت‌های نرم افزاری اخیر را دریافت کرده باشد چرا که در غیر این صورت قابلیت تغییر کشورهای اروپایی وجود ندارد. کاربرانی که از پلی استیشن‌های ریجن اروپا استفاده می‌کنند باید به یاد داشته باشند که استفاده از این قابلیت ممکن است نیاز به تغییر آی پی دستگاه نیز داشته باشد و به همین دلیل نیاز به تغییرات ویژه‌ای در تجهیزات شبکه‌ای خود خواهند داشت.

این تغییرات از همین حالا در آپدیت‌های نرم افزاری پلی استیشن ۴ اعمال شده و کاربران دستگاه‌های اروپایی می‌توانند از آن با توجه به محدودیت یاد شده استفاده کنند.

دیدگاهی در مورد “پلی استیشن ۴ امکان تغییر ریجن را پیدا کرد

  1. mohammadhaftbaradaran37 گفت:

    ایران هم که طبق معمول محروم

  2. AffiliateLabz گفت:

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *