مقالات

Baldur’s Gate 3: چطور وارد معبد Bhaal شوید

Baldur's Gate 3: چطور وارد معبد Bhaal شوید

رسیدن به معبد بال در بازی Baldur’s Gate 3 کاری آسان نیست. در واقع، می‌توان گفت که انجام این کار یکی از بزرگترین چالش‌ها در فصل سوم بازی است. این ماموریت شما را به سفری در تمامی نقاط زیرزمین و مکان‌های پنهان در شهر پایین می‌فرستد، این ماموریت طولانی باعث می‌شود که در طول راه خسته و خیالی حرکت کنید.
با این حال، شما نمی‌توانید از آن گذشته و فراموش کنید. چطور ممکن است این کار را بکنید وقتی که اورین یکی از همراهان شما را ربوده است؟ اگر می‌خواهید همراه خود را نجات دهید، شهر را ایمن نگه دارید، و قهری از خود قتل را شکست دهید، باید تمرکز خود را به سمت عمیق‌ترین و تاریک‌ترین بخش بالدورز گیت بیاورید.

چگونگی پیدا کردن آمولت بال

آمولت بال، گام اول برای ورود به معبد است. بدون آن، به معنای واقعی در معرض خطر خواهید بود.دریافت آمولت، همانند بخش دیگر از این ماجرا، کاری آسان نیست. شما باید تمام ماموریت‌های تحقیق درباره قتل‌ها را انجام دهید، از جمله مراسم پایانی با تریبونال قتل. برای کسب آمولت، شما باید با تریبونال قتل مواجه شوید، سپس برای کسب آمولت باید از آنها بخواهید.
با داشتن آمولت بال در دستانتان، شما باید به سطح زمینی بازگردید و راهی به مکان‌های زیرزمینی درست پیدا کنید.

چگونگی ورود به زیرزمین

برای پیدا کردن مکان‌های زیرزمینی، روش‌های مختلفی وجود دارد و همیشه دسترسی به روش‌های جدیدتری نیز داریم. سه روش محبوب‌تر برای ورود به زیرزمین عبارتند از:

۱. ورود از طریق هر یک از لوله‌های فاضلاب یا درهای مردی در خیابان‌های شهر.
۲. ورود از طریق ورودی مخفی در اتاق مخفی امپراتور.
۳. ورود از طریق دیوار شکسته نزدیک مرکز مقر اتحادیه.

چگونگی هدایت در زیرزمین و پیدا کردن ورودی اول به معبد بال

زیرزمین پر از موجوداتی با تمام چربی و اسید است، اما خوشبختانه آنها چالش زیادی ایجاد نمی‌کنند. احتمالاً نیاز دارید که یک روگ با شما داشته باشید تا آنها را به آرامی و بدون سر و صدا نابود کنید.

اگر از طریق ورود به مقر اتحادیه یا اتاق مخفی امپراتور وارد شده‌اید، ممکن است نیاز داشته باشید که تعدادی از فرقه‌ای‌ها را که در یک اتاق جنوبی به شکل عامیانه مشغول به شکنجه پناهجویان هستند نیز از بین ببرید.


برای پیشروی به سمت شمال بروید و تا جایی که می‌توانید از مسیر سمت راست پیش بروید، دهانه‌های متعددی را عبور کنید و پس از عبور از دهانه‌هایی پر از موجودات چرب، به سمت چپ بروید.

زمانی که به دو گلبول چرب بر روی یک پل کوچک برخورد می‌کنید و در سمت شمال یک در مشاهده می‌کنید، آن را باز کرده و وارد یک اتاق با پله‌ها و منطقه‌ای که می‌توانید سنگ‌های ریز روی زمین را مشاهده کنید و پر از چیزهای باارزش است، شوید.

پله‌ها را در اینجا بالا بروید و به سمت شمال حرکت کنید تا به سرزمین‌های زیرزمینی (مکان نشانگر عتیقه نزدیک به تاجر Voiceless Penitent Bareki) برسید. تبریک می‌گویم، تقریباً به مقصد رسیده‌اید.

یک در سنگی بزرگ وجود دارد که شما را می‌خواهد که مدرکی ارائه دهید. آمولت بال را به آن نشان دهید.

چگونگی عبور از Farslayer of Bhaal، Gislev

وارد سرزمین‌های زیرزمینی شده، شما با یک جسد و یک نامه مواجه می‌شوید که از Farslayer of Bhaal هشدار می‌دهد. اگر از این نقطه به صورت پرهیزکارانه ادامه دهید، احتمالاً بلافاصله با او مواجه می‌شوید و باور کنید که او دارای Power Word: Kill است.

اگرچه او فقط می‌تواند این جادو را به صورت مراسمی بکار ببرد و به مدت پنج نوبت زمان می‌برد، اما اطلاع داشتن از این موضوع ترسناک است: او می‌تواند بدون نیاز به ذخیره کردن، هر کدام از اعضای گروه شما را مستقیماً بکشد. به نقل از Gale: باید از آن اجتناب کرد.

اتاق همچنین پر از تعدادی از پیروهای او است، و هم او و هم برخی از اعضای قوی‌تر این گروه دارای شرایطی به نام ناپذیر هستند.

یک موجود دارای شرط ناپذیر به این معناست که هر ضربه‌ای که بخورند همیشه یک واحد آسیب می‌بینند. عدد کنار شرط ناپذیر آنها نشان می‌دهد که تا چند حمله می‌توانند تحمل کنند تا شرایط پایان یابد.

می‌توانید از این اتاق عبور کنید بدون اینکه همه را در آنجا بکشید، اما هیچوقت این کار به اندازه جذابیت ندارد، درست نیست؟

ما پیشنهاد می‌کنیم که یک جادوی دید‌ناپذیر بالا را بر روی گروه خود بیافرینید و وارد ساختمان در پایین تپه شوید. در زمین و طبقه اول چند دشمن وجود دارد.

برای پیدا کردن آنها، می‌توانید:

  • جادوی دیدن‌ناپذیر را بزنید.
  • با یک بررسی پرسش به میزان کافی، یک مشاهده بکنید.
  • با یک جادوی مانند نگهبانان روح فعال شده دور بزنید تا آسیب بزنید و نبرد را آغاز کنید.

هر یک از تبه‌های کوچک را حذف کنید و به سمت جایی که Gislev بر روی پایه‌اش در مقابل پل ایستاده است حرکت کنید.

وقتی دشمنان در هر دو طبقه شکسته شوند، به سمت غرب دورتر از ساختمان حرکت کنید تا سه دشمن بر روی پشت بالا بیابید. دو واحد را به آنجا ارسال کنید و در حال پنهانی باشند، از جمله یکی که می‌تواند در یک نوبت چندین بار ضربه بزند.

دو واحد دیگرتان را هم در حالت پنهانی به سمت دشمن تکی که در کنار گودال باز در دیوار ایستاده است ارسال کنید. آنها را به صورت همزمان حذف کنید.

با پایان دادن به این دشمنان، دو واحدی که مسئول حذف دشمن تنها بودند، را به سمت جلاد مسیر مخفی ارسال کنید که باید روی آن بپرید (در سمت راست دیوار شکسته). این به سمت یک کنده‌رو می‌رسد که دو دشمن دیگر در آنجا کمپ می‌کنند.

پس از شکست دادن دو دشمن، به ساختمان اصلی برگشته و به سمت انتها در راه به سمت Gislev بروید. از در خارج شوید و مراقب باشید که توسط هیچ دشمن باقیمانده‌ای ترابری نشوید، و سپس از پله‌ها در سمت راست بالا بروید تا به Gislev برسید.

واحد‌های تاجیک خود را بفرستید و تنها یک واحد نزدیکی قوی را در اینجا در زمین نگه دارید.

وقتی به Gislev برسید، او را با تعداد حملاتی که می‌توانید انجام دهید، مورد حمله قرار دهید تا شرط ناپذیر او را بشکنید.

وقتی نوبت Gislev برسد، او به مکانی جاهای دیگر تله‌پورت می‌شود که جنگجوی شما در آنجا باقی مانده بود. با آن جنگجو در آنجا حمله کنید و از بالا توسط افراد باقی‌مانده پشتیبانی دوره‌ای انجام دهید.

پس از اتمام کارهای Gislev، از در ورودی به شمال وارد شده و به سمت راست نگاه کنید تا یک در فلزی ببینید. وارد آن شوید تا به مرحله بعدی بروید.

چگونه وارد معبد بال شوید

پس از عبور از Gislev، تقریباً به مقصد نزدیک شده‌اید. منطقه بعدی مسیری با مجسمه‌هایی دارد که وقتی به آنها نزدیک می‌شوید روشن می‌شوند. این مجسمه‌ها را به پایین دنبال کنید.

اگر گروهی از جسدهای مرده را عبور کرده و سر Dribbles را از یکی از جسدها برداشته‌اید، به راه درستی هستید.
اگر از کمپی با دو گوشت خوک سوخته عبور کرده و از مجسمه‌های روشن به سمت ساحل حرکت کرده‌اید، خیلی دور رفته‌اید. به سمت معکوس بروید. این منطقه جایی است که مغز پیر حضور دارد، و شما آماده نیستید.


پس از دنبال کردن مجسمه‌ها به سمت پایین تا به یک پل بزرگ برسید، به یک نشانگر محلی خواهید رسید.

بر روی پل حرکت کنید تا به درهای بزرگ معبد بال برسید.

وقتی دستور داده شد، آمولت بال را به در فشار دهید. در پایان، در برای شما باز خواهد شد و شما به معبد بال وارد می‌شوید. موفق باشید.

مطالب مرتبط با این موضوع:مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *