مقالات

 8 مورد از بهترین ریبوت های ساخته شده از بازی های گذشته

8 مورد از بهترین ریبوت های ساخته شده از بازی های گذشته

چون بازی‌ها از دهه‌ی ۷۰ میلادی وجود داشته‌اند، بسیاری از مجموعه‌ها آمده و رفته‌اند، اما برخی از آن‌ها نیاز به یک نوسازی کوچک دارند تا بهتر برای مخاطبان امروزی مناسب شوند. این بازی‌ها معمولاً به عنوان بازسازی‌ها شناخته می‌شوند، ورودی‌هایی در یک مجموعه که می‌توانند به عنوان تنظیم مجدد کلی عمل کنند، تا بتوانند مجموعه را معرفی مجدد کنند یا گاهی اوقات به عنوان بوت تازه باشند، که اکثر کانون را حفظ می‌کنند اما یک ماجرا جداگانه دارند تا ورودی‌های جدید را آسان‌تر کنند.

بعضی از بازسازی‌ها ناکام مانده‌اند، اما بسیاری توانسته‌اند موفق شوند و مجموعه‌های بزرگی را دوباره به زندگی بخشند و برخی حتی توانسته‌اند بازی‌هایی ایجاد کنند که بهتر از نسخه‌های اصلی خود باشند. اما شاید از خود بپرسید که بهترین بازسازی‌ها کدامند؟ چه بازی‌هایی توانسته‌اند نه تنها مجموعه‌های خود را دوباره زنده کنند بلکه به تنهایی بازی‌های فوق‌العاده‌ای باشند؟  با ما همراه باشید تا به بررسی 8 مورد از بهترین ریبوت های ساخته شده از بازی های گذشته بپردازیم .

8 – Tomb Raider (2013)

تا سال ۲۰۱۳، بازی تومب رایدر ورودی جدیدی نداشته بود و آخرین نسخه آن به نام تومب رایدر: اندرورلد پنج سال قبل منتشر شده بود که از نظر فروش شکست خورده بود. علاوه بر همه این‌ها، بازی نیز دچار مشکلات فنی بود و به نظر می‌رسید پایان سه‌گانه‌ای باشد که از بازی تومب رایدر: لجند آغاز شده بود و طرفداران را در حال تعجب از این می‌گذاشت که لارا به کجا می‌رود.

سری بازی‌های تومب رایدر با عنوان ساده تومب رایدر دوباره آغاز شد، که در ابتدا قرار بود یک پیش‌داستان باشد و در آن لارا کرافت برای اولین ماجراجویی‌اش به سفر می‌رود زمانی که او و دوستانش در یک جزیره‌ای که توسط ملکه‌ای ژاپنی گمشده و پیروانش کنترل می‌شود، به سانحه کشتی می‌خورند. این بازی به لحاظ انتقادی و تجاری موفقیت زیادی کسب کرد و همچنان به عنوان یکی از بهترین بازی‌های تاریخ سری به یاد می‌ماند.

7 – Wolfenstein: The New Order

وُلفن‌استاین به عنوان یک بازی قدیمی شناخته می‌شود که در آن به قلعه هیتلر حمله می‌کنید و یکی از بازی‌های شوتر معروف تمام زمان‌ها است. اما وُلفن‌استاین: نیو آردر به نظر می‌آید که همه چیز خوب از بازی‌های مدرن مانند تمرکز بر روی داستان‌گویی، کنترل‌های عالی و مبارزات واقع‌گرایانه را جذب کرده و آنها را در یک بازی جدید از مجموعه وُلفن‌استاین پیاده کرده باشد.

وُلفن‌استاین: نیو آردر با موفقیت بازگردانی BJ Blazkowicz را انجام داده و یک داستان جدید و هیجان‌انگیز را روایت می‌کند، در عین حال که همچنان یک بازی عالی به حساب می‌آید با مفاهیم جدیدی که در مجموعه جای خوبی پیدا کرده‌اند. این بازسازی اغلب به عنوان بازگرداندن مجموعه به دوران مدرن شناخته می‌شود.

6 – God Of War (2018)

وقتی اعلام شد که یک بازسازی از بازی خدای جنگ در دست ساخت است، بسیاری از مردم نگران شدند که چگونه کریتوس را در بازی جدید خواهند نوشت. آیا او فقط به دنبال انتقام از خدایان نورس می‌رود؟ یا آیا به نحوی تلاش می‌کنند تا یک دوره رستاخیزی برای او ایجاد کنند که این کار ممکن است دشوار باشد؟

در نتیجه، این موضوع به طور دقیقاً همان نوع دوم بود، اما همراه با دوره رستاخیزی، یک دنیای جذاب الهام گرفته از اسطوره‌های نورس، یک داستان دلنشین و یکی از بهترین سیستم‌های مبارزه که این سری تاکنون دیده است. خدای جنگ یک نامه عشق به منظور طرفداران سری است و به عنوان نمونه‌ای از یک بازنویسی نرم برای یک مجموعه محبوب می‌ایستد.

5 – Resident Evil 7

وقتی بازی رزیدنت ایول 6 منتشر شد، طرفداران را با گیم‌پلی عجیب آن و داستان عجیب‌تر آن که شما را در کنترل یک جفت شخصیت مختلف قرار می‌داد در حالی که یک ویروس جدید چین را تهاجم می‌کرد، تقسیم کرد. اما تصور کنید شوک و سپرده مردم چقدر بود و چقدر تعجب کردند که یک بازی که به نظر می‌آمد تحت تأثیر دموی P.T. کوجیما بود، به عنوان رزیدنت ایول 7 معرفی شد.

این بازی به عنوان یک بازنویسی نرم عمل کرد که به ریشه‌های ترس سری بازگشت و به صورت اول شخص و در یک محیط جدید با فضایی تاریک و ترسناک طراحی شده بود. رزیدنت ایول 7 به موفقیت عظیمی دست یافت و به همراه تعداد زیادی بازسازی شگفت‌انگیز، به عنوان نجات‌دهنده‌ی مجموعه‌ی رزیدنت ایول که قبلاً دچار نارضایتی بوده است، شناخته می‌شود.

4 – DOOM (2016)

دوم همیشه به عنوان یکی دیگر از بازی‌های کلاسیک و آیکونیک شوتر شناخته می‌شود، اما به زودی نیز به خاطر داشتن یک بازسازی فوق‌العاده شناخته می‌شود. اگرچه به اجماع سبک و ظاهر مشهور این سری را حفظ کرد، با موسیقی‌های فوق‌العاده و اکشن تند و تیز، بازنویسی ساده به نام دوم به جامعه بازی‌ها حیرت انگیز آمد.

گرچه نیازی به معرفی یک داستان کاملاً جدید یا تغییرات زیادی در فرمول خود نداشت، این بازی با اضافه کردن عناصر مدرنتر شوترها و طراحی‌های فوق‌العاده از دشمنان شیطانی خود، باعث شد تا این بازی به عنوان بازگشتی عالی به سبک اصلی سری دیده شود.

3‌- Tomb Raider: Legend

بله، ما هم باور نمی‌کنیم، اما مجموعه‌ی تومب رایدر در واقع دو بازنویسی داشته است. پس از انتقادات شدید به بازی تومب رایدر: فرشته تاریکی، شرکت Eidos Interactive از دسته بندی خارج شد و شرکت Crystal Dynamics به عنوان توسعه‌دهندگان جدید بازی‌های تومب رایدر انتخاب شد. خیلی چیزها در خطر بودند، اما آن‌ها همگان را با بازی تومب رایدر: لجند تعجب آور کردند، یک بازی که شخصیت سرزنده‌ی کلاسیکی لارا کرافت را حفظ کرد و یک داستان را روایت کرد که بیشتر به داستان نخستین روزهای او پرداخت.

این بازی آغاز یک سه‌گانه‌ی جدید بود و با محیط‌های فوق‌العاده از گورستان‌های زیرزمینی در انگلیس تا مناظر شهری در ژاپن، همگان را تحت تأثیر قرار داد. تومب رایدر: لجند هنوز به عنوان یکی از اوج‌های مجموعه شناخته می‌شود و موفقیت آن تضمین کرد که بازی‌های بیشتری برای این مجموعه منتشر شود.

2 – Hitman (2016)

هیتمن همیشه یک مجموعه مرموز بوده است، یک مجموعه که دارای طرفداران فداکاری بوده و همچنان سعی در ورود به بازار گسترده‌تر دارد. گرچه سال‌ها دریافت خوبی داشته است، بازنویسی نرم با عنوان ساده هیتمن نیز یک سه‌گانه‌ی جدید را آغاز کرد. این بازی اقدامات مخفیانه را بهره‌برداری از پیشرفت‌های مکانیک‌های مخفیانه و گیم‌پلی و همچنین تصاویر بهبود یافته بیشتری به کار برد.

این بازی همچنین داستان بیشتری نیز داشت، به ویژه رابطه جالب میان مأمور 47 و دایانا را به تصویر می‌کشید که به قابلیت طراحی مأموریت‌ها کمک کرده و آنها را بسیار به یاد ماندنی‌تر کرده است.

1 – Grand Theft Auto 3

شاید Grand Theft Auto 3 موفق‌ترین بازنویسی از همه باشد، گرند تفت آوتو 3 یک بازنویسی نرم بود که در سال ۲۰۰۱ منتشر شد و مجموعه‌ی گرند تفت آوتو را به طرز چشمگیری بهبود بخشید. گرچه دو نسخه‌ی اول دارای طرفدارانی بودند، Rockstar Games با نسخه‌ی سوم اصلی از این مجموعه که دنیای باز، شهری با اتمسفر و گیم‌پلی بهتر را در یک محیط ۳D جدید داشت، به یک نام خانگی تبدیل شد.

این بازی مورد اختلاف بود، خلاقانه بود و در نهایت تجاری موفق بود و تقریباً Rockstar Games را به شرکت معترا شده‌ای که امروز هستند تبدیل کرد و به راهی کمک کرد تا گرند تفت آوتو یکی از موفق‌ترین سری‌های تاریخ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *