مقالات

2023 سال بازی های مبارزه ای

اکانت قانونی بازی Street Fighter 6

قدرت برند Street Fighter به سختی قابل چشم پوشی است. ژانر بازی‌های مبارزه‌ای در اوج‌ها و هیجان خود قرار می‌گیرد – مانند اکثر ژانرها -اما امسال بازی های مبارزه ای هیجان دیگری را به طرفدارای خود داده است . راه اندازی بازی کنسول خانگی Street Fighter IV در سال 2009، بازی های مبارزه ای را برخلاف قدرت تازه ای به خانه ها بازگرداند. و اکنون، در سال 2023، Street Fighter 6 دوباره همان تاثیر را دارد.

با این حال، در 14 سال بین Street Fighter IV و Street Fighter 6، زمان تغییر کرده است. در زمان انتشار نسخه اول ، این یک حرکت شجاعانه برای بازگشت به مبارزات دو بعدی تلقی می شد. بسیاری از این ژانر هنوز در تلاش برای یافتن راهی برای اجرای فرمول های تثبیت شده در سه بعدی بودند و از عناوینی مانند Soul Calibur که در جنبش 360 درجه و مخالف انطباق با آن متولد شده بودند، عقب ماندند. Street Fighter وارد بازار می‌شود، که با جسارت بودجه زیادی را به سنت‌ها باز می‌گرداند. و با آن بسیار موفق بوده است. بسیاری از همتایان آن، از جمله مورتال کامبت، الهام مناسبی گرفتند. بازی مبارزه دو بعدی دیگر چیزی پایین تر از آن نبود و در کنار برادران سه بعدی خود نشسته بودند.
علاوه بر این، صنعت مانند گذشته نیست. طلسم سال‌ها تحت قفل Covid-19 نحوه مصرف بازی‌ها را تغییر داد. Street Fighter 6 تلاشی هماهنگ برای پذیرش این موضوع انجام داده است، که شامل تفسیرهای از پیش ضبط شده بسیاری از مفسران ورزش های الکترونیکی است. اینکه آیا سایر فرنچایزها از این روند پیروی خواهند کرد یا ایده های خود را خواهند داشت، باید دید.

سبک بازی مبارزه ای در سال 2023

بازی‌های مبارزه‌ای زیادی وجود دارند که در سال 2023 عرضه می‌شوند یا در حال عرضه هستند. با این حال، سخت است که نام‌های بزرگ این ژانر را پشت سر بگذاریم، زیرا تقریباً همه آنها از Street Fighter 6 پیروی می‌کنند. 2023 سالی است که ادعای آنها را به خطر می اندازند. و علاوه بر این، بیشتر آنها فقط سخت افزارهای نسل فعلی را هدف قرار می دهند. Street Fighter 6 ایکس باکس وان را حذف کرد و Mortal Kombat 1 به هیچ وجه از کنسول های نسل قبلی پشتیبانی نمی کند. اما قبل از اینکه وارد نام های بزرگ شویم، یک فرنچایز دیگر از بازی‌های مبارزه‌ای وجود دارد که همچنان با رهبران این ژانر دست و پنجه نرم می‌کند…

King of Fighters XV قوی تر میشود

King of Fighters XV در فوریه 2022 عرضه شد. با این حال، قدرت این عنوان را نباید دست کم گرفت. بازی با 39 کاراکتر قابل بازی راه اندازی شد و کاراکترهای اضافی به عنوان DLC پولی در دسترس بود. این DLC در «فصل‌های» محتوا ارائه می‌شود، با این استراتژی که همچنان آن را تا به امروز اجرا می‌کند. در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی توفق روی DLC King of Fighters XV قرار خواهد گرفت. با این حال، این واقعیت که شخصیت‌های جدید با آهنگی منظم منتشر می‌شوند، طرفداران را امیدوار کرده است که به این زودی‌ها منتشر نشود. و حتی اگر اینطور باشد، همیشه بسته “super/ultra/gold” با تمام DLCهای موجود برای روشن کردن دوباره نمودارها وجود دارد.

Street Fighter 6

Street Fighter 6 در 2 ژوئن 2023 وارد بازار جهانی شد. و با آن، دوران مدرنی را برای بازی های مبارزه ای آغاز کرد. تحسین جهانی برای مکانیک بازی به سرعت به دست آمد، و پس از عرضه، بسیاری از سیستم کنترل «مدرن» به عنوان راهی برای آوردن بازیکنان جدید به چیزی که اغلب به عنوان یک سبک بیش از حد پیچیده دیده می‌شود، تحسین کردند. مورتال کامبت در ریبوت سال 2011 با حالت Story Mode این قالب را شکست. با این حال، Street Fighter 6 با دنیایی کاملاً قابل کاوش، پیشرفت کرد. حالت تور جهانی مطمئناً بی‌نقص نیست، اما فصل جدیدی برای بازی‌های مبارزه‌ای است و بیشتر باید به دنبال آن باشند.

لینک خرید اکانت قانونی این بازی از سایت گیم سنتر : مقایسه بازی Street Fighter 6 برای PS4 و PS5 و نسخه ی قبلی بازی

Mortal Kombat 1 یک شروع جدید خشن دارد

همانطور که در بالا گفته شد، Mortal Kombat قبلاً در سال 2009 راه‌اندازی مجدد دریافت کرده بود. بسته شدن خط داستانی Mortal Kombat 11 باعث شد که لیو کانگ به خدا تبدیل شود و زمان را دوباره تنظیم کند. تقریباً مثل این است که آنها در طول این مدت برنامه ریزی کرده بودند…
Mortal Kombat 1 با خبر تاریخ انتشار، جایزه پیش‌سفارش و آزمایش بتا به یکباره از دروازه خارج شد. از آن زمان، ما اولین تریلر گیم پلی Mortal Kombat 1 را داشتیم و اطلاعاتی در مورد ترکیب شخصیت ها به سرعت منتشر شد. Mortal Kombat 1 مطمئناً در آستانه عرضه در سپتامبر 2023 توجه ما را به خود جلب می کند.

Tekken 8 چیزهای زیادی برای اثبات دارد

در حالی که فرنچایز Tekken همچنان محبوب است، سخت است انکار کنیم که آن قدرت سابق نیست. این مجموعه ای بود که در دوران سه بعدی بازی های مبارزه ای متولد شد و برای اطمینان از اینکه هنوز چیز جدیدی را به این ژانر ارائه می دهد، بازمی گردد. نسخه بتای بسته Tekken 8 به زودی منتشر خواهد شد، اما هنوز تاریخ انتشار بازی نهایی مشخص نشده است. چیزی که ما داریم تعدادی شخصیت تایید شده است. جین، کازویا، پل، لاو، کینگ، لارس، جک 8، شیائویو، نینا، لروی، لیلی، آسوکا، هوارنگ، برایان و کلودیو که به تازگی اعلام شده است، همگی در آینده ای نزدیک با هم درگیر خواهند شد. آیا Tekken می تواند در میان هجوم بازی های مبارزه ای دو بعدی با کیفیت بالا باقی بماند؟ اگر زمانی برای فهمیدن وجود داشت، سال 2023 است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *