مقالات

۱۰ بازی ویدیویی با بیشترین گزینه‌های سفارشی‌سازی بازیکن

۱۰ بازی ویدیویی با بیشترین گزینه‌های سفارشی‌سازی بازیکن

تنظیمات شخصی‌سازی شخصیت در بازی‌های ویدیویی بسیار اهمیت دارد، و بازی‌هایی مانند بالدورز گیت ۳، فالوت ۴ و استارفیلد دارای گزینه‌های بیشتری نسبت به دیگران هستند.
سفارشی‌سازی شخصیت در بازی‌های ویدیویی به عنوان یک ویژگی بسیار مورد نیاز تبدیل شده است، چرا که تمایل به تجربه بازی شخصی‌سازی شده در میان اعضای جامعه بازی‌کنندگان به مرور زمان افزایش یافته است. در حالی که بسیاری از بازی‌های مدرن به بازیکنان اجازه می‌دهند تا شخصیت‌های خود را به انواع روش‌ها سفارشی‌سازی کنند، یکی از بهترین روش‌ها برای آغاز این فرآیند سفارشی‌سازی، ارائه یک سیستم ساخت شخصیت گسترده است که به بازیکنان امکان می‌دهد شخصیتی را ایجاد کنند که منحصر به فرد به خودشان باشد.
بهرحال، در بازی‌های زیادی که به بازیکنان این امکان را می‌دهند تا یک شخصیت سفارشی ایجاد کنند، برخی از آنها عمیق‌تر از دیگران هستند. ژانر نقش‌آفرینی به ویژه برای داشتن سیستم‌های ساخت شخصیت است که در مجموعه گسترده‌تری از گزینه‌های سفارشی‌سازی به بازیکنان اجازه می‌دهند که جزئیات بسیار خاصی از ویژگی‌های شخصیت را تغییر دهند.

۱۰ -Hogwarts Legacy

هرچند این اولین بازی نبود که این کار را انجام داد، اما هاگوارتس لجسی زندگی به عنوان یک جادوگر یا جادوگر در دنیای هری پاتر را به نهایت واقعیت داد. این بازی به طور موثر جادوی دنیای جادویی را به دست بازیکنان داد، با ارائه یک بازسازی باورپذیر و مطابق با داستان از قلعه هاگوارتس و مناطق اطراف آن.

سفارشی‌سازی شخصیت در هاگوارتس لجسی شاید به اندازه بازی‌های دیگر عمیق نباشد، اما بازیکنان را با انتخاب‌های زیادی همچون 50 مدل مو، امکان افزودن کک و خال، جایگذاری جای زخم‌ها و نشانه‌ها، 20 شکل ابرو مختلف و بیش از 30 رنگ مو یکتا به خود جلب می‌کند. بنابراین انتخاب‌های زیادی در اختیار بازیکنان قرار دارد.

۹ -Cyberpunk 2077

با وجود عرصه‌ی بدبینانه‌ای که بازی سایبرپانک 2077 در آغاز داشت، این بازی یکی از بزرگترین داستان‌های بازگشت در تاریخ بازی‌های ویدیویی شده است. با تعهد توسعه‌دهندگان و ارائه تعداد معتبری از به‌روزرسانی‌های مهم، اکنون تجربه نقش‌آفرینی عالی و قابل بازی شدن بازی سایبرپانک 2077 است، و انتظار می‌رود که بزودی یک بسته‌ی بزرگ اضافی به نام فانتوم لیبرتی منتشر شود.

سفارشی‌سازی شخصیت در سایبرپانک 2077 بی‌شک بسیار گسترده است. بازیکنان می‌توانند بیش از 40 ویژگی مختلف از ظاهر شخصیت خود را تغییر دهند، و در هر یک از این ویژگی‌ها انتخاب‌های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، بیش از 50 مدل مو مختلف و تقریباً 40 رنگ مختلف چشم برای بازیکنان در دسترس است تا شخصیت خود را به شکل دلخواه سفارشی‌سازی کنند.

۸ -Dragon Age: Inquisition

دراگون ایج: اینکوزیشن اثر اصلی سوم در مجموعه بازی‌های دراگون ایج از BioWare است و به محبوبیت بسیاری در زمان عرضه دست یافت. متأسفانه، این محبوبیت به مرور زمان کاهش یافت زیرا بازی به تناوب برای اندازه بزرگ بودن، داشتن میزان زیادی از محتوای پرپر و مشکلات فنی قابل انکار مورد انتقاد قرار گرفت.

دراگون ایج: اینکوزیشن تقریباً ده ساله شده است، اما هنوز یکی از بهترین سازندگان شخصیت در بازی‌ها دارد. سفارشی‌سازی شخصیت در آن بسیار پیشتازانه بود و حتی به بازیکنان امکان می‌دهد تا اندازه گوش‌های شخصیت خود و سبک مژه‌هایشان را تنظیم کنند. سازنده شخصیت اینکوزیشن به اندازه‌ای گسترده بود که برخی از بازیکنان احساس کمبود وقت می‌کردند.

۷ -Fallout 4

فالوت ۴ چهارمین بازی اصلی در مجموعه فالوت است و تا به امروز یکی از موفق‌ترین بازی‌های این مجموعه محسوب می‌شود. این بازی به دلیل مقدار کلی محتوا، درجه بالای آزادی بازیکن، سیستم ساخت و ساز عمیق، داستان جذاب و شخصیت‌های به یادماندنی خود تحسین شده است و حالا که هشت سال از عرضه آن می‌گذرد، به عنوان یک کلاسیک باقی مانده است.

اگرچه بیشتر بازی‌های Bethesda به بازیکنان اجازه می‌دهند که شخصیت‌های منحصر به فرد و شخصی‌سازی‌شده‌ای ایجاد کنند، فالوت ۴ به خصوص به خاطر داشتن یک سازنده شخصیت جامع شناخته می‌شود. بازیکنان نه تنها می‌توانند از انواع مختلف برای هر بخش از صورت شخصیت‌شان انتخاب کنند، بلکه این انواع همگی دارای تغییرات منحصر به فردی نیز هستند. به علاوه، بازیکنان می‌توانند هر قسمت فردی را مدل‌سازی کنند تا به شخصی‌سازی بیشتری دست یابند.

۶ -Elden Ring

Elden Ring از زمان عرضه‌اش به عنوان یک موفقیت بزرگ در حوزه انتقادی شناخته شده است، حتی به اندازه‌ای که به عنوان بهترین بازی سال 2022 انتخاب شد و به God of War Ragnarök جایزه بزرگ بازی سال را از آن خود کرد. Elden Ring با الهام از بازی‌های Souls بازیکنان را به برخی از دشوارترین مبارزات بازی‌ها می‌برد، با این حال برخی منتقدان آن را به عنوان دسترسی‌پذیرترین عنوان Souls تاکنون در نظر گرفته‌اند.

طرفداران از بازی‌های Souls انتظار یک سازنده شخصیت ژرف دارند و Elden Ring به هیچ وجه متفاوت نیست. سیستم ساخت شخصیت نسبتاً جامع آن به بازیکنان امکان می‌دهد تا ظاهر شخصیت خود را با جزئیات و دقت فوق‌العاده سفارشی‌سازی کنند، به طوری که می‌توانند مطمئن باشند شخصیتشان از دیگران متمایز خواهد بود، تا زمانی که وقت کافی برای ایجاد آن را صرف کنند.

۵ -Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3 از زمان عرضه‌اش بارها و بارها به عنوان یک استاندارد جدید در دنیای بازی، به ویژه در ژانر نقش‌آفرینی، اثبات کرده است. بسیاری از بازیکنان و منتقدان به گونه‌ای به وسیله Baldur’s Gate 3خراب شده‌اند که از لذت بردن از هر بازی دیگری جلوگیری می‌کند، به سادگی به دلیل برجستگی در داستان‌گویی، گیم‌پلی جذاب و تکنیک‌های پیشرفته‌اش.

سفارشی‌سازی ظاهر شخصیت در Baldur’s Gate 3 کاملاً بازی‌های مشابه خود متفاوت است. به جای دقیق کردن جزئیات کوچکتر از ظاهر شخصیت خود، بازیکنان می‌توانند آن را با انتخاب از بین تعدادی نژاد مختلف تغییر دهند، بیشترین آنها هم زیرنژادها دارند. هر نژاد و زیرنژاد می‌توانند برای ایجاد یک ظاهری که برای بازیکن احساس شخصی دارد، سفارشی‌سازی شوند.

۴ -Starfield

استارفیلد، آخرین مالکیت معنوی Bethesda، در حال حاضر به یک موفقیت بزرگ تبدیل شده است. این بازی دارای یکی از گسترده‌ترین گزینه‌های سفارشی‌سازی است که تا به حال در دنیای بازی دیده شده‌اند، که حتی به شخصی‌سازی شخصیت هم می‌پردازد. تمرکز ویژه آن بر آزادی و انتخاب بازیکنان باعث می‌شود تا تجربه‌ی قابل سفارشی‌سازی بسیاری از ساعت‌ها را به خود اختصاص دهند.

به نظر اولیه، استارفیلد ممکن است به نظر نرسد که تعداد زیادی گزینه سفارشی‌سازی شخصیت نداشته باشد مانند بعضی از عناوین گذشته‌ی Bethesda. با این حال، حرکت ماوس بر روی بخش‌های مختلف نمایانگری برای چند ویژگی کلیدی نمایان می‌کند. برخی از این گزینه‌ها به قدری جزئی هستند که بازیکنان احتمالاً بخش زیادی از وقت خود را فقط برای ایجاد یک شخصیت صرف می‌کنند.

۳ -Dragon’s Dogma: Dark Arisen

Dragon’s Dogma: Dark Arisen نسخه بهبود یافته‌ای از ماجراجویی بازی نقش‌آفرینی و تازی خوردن Capcom با عنوان Dragon’s Dogma در سال 2012 است. اگرچه گرافیک آن با سایر بازی‌های دوران خود همخوانی نداشت، اما هنوز توسط بسیاری به عنوان یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی مدرن تلقی می‌شود.

سازنده شخصیت Dark Arisen بسیار گسترده است، به طوری که برخی از بازیکنان توانسته‌اند نمایش‌های دقیقی از شخصیت‌های دیگر از بازی‌های دیگر را ایجاد کنند، مانند Kratos از God of War و Tifa Lockhart از Final Fantasy VII . ویژگی‌های شخصیتی مانند وزن و قد نیز در Dark Arisen نقشی بیشتر از معمولی در زمینه‌های ظاهری ایفا می‌کنند و تأثیرات مهمی بر روی توانمندی‌ها و آمار کلی شخصیت دارند.

۲ -Monster Hunter: World

Monster Hunter: World پنجمین نسخه اصلی در سری بازی‌های Monster Hunter است و پرفروش‌ترین بازی تاریخ Capcom است. این بازی محیط‌های پررنگ و گسترده سری Monster Hunter و چالش شکار هیولاهای منحصر به فرد برای ساخت اسلحه و زره‌های جدید به یک سطح جدید و دسترسی‌پذیرتر منتقل کرد، که به این ترتیب به مخاطبان گسترده‌تری از سری بازی‌ها دسترسی داد.

تا به امروز، Monster Hunter: World یکی از جامع‌ترین سیستم‌های سفارشی‌سازی شخصیت در دنیای بازی دارد، با راه‌های بی‌شمار برای تغییر ظاهر چهره شخصیت با تغییر جزئی‌ترین جزئیات آن. بسیاری از بازیکنان از عمق سازنده شخصیت این بازی بهره‌برداری کرده‌اند و شخصیت‌هایی ایجاد کرده‌اند که تقریباً شبیه به خود در زندگی واقعی‌شان هستند.

۱ -Black Desert Online

سفارشی‌سازی شخصیت در Black Desert Online بی‌نظیر است، زیرا به بازیکنان امکان می‌دهد تا جزئیات کوچکترین جزئیات ظاهر شخصیت‌شان را تغییر دهند. بسیاری از بازیکنان اعلام کرده‌اند که تنها در قسمت ایجاد شخصیت حدود 30 دقیقه وقت گذاشته‌اند و برخی دیگر حتی بیش از سه ساعت.

برخلاف بسیاری از بازی‌های دیگر با سفارشی‌سازی گسترده شخصیت، Black Desert Online به بازیکنان اجازه می‌دهد که جزئیات کوچکترین جسم کامل شخصیت‌شان را تنظیم کنند. به عنوان مثال، تنها دهان هشت بخش مختلف دارد که همگی می‌توانند به صورت جداگانه سفارشی‌سازی شوند تا ظاهری شخصی‌سازی شده ایجاد کنند. بازیکنانی که وقت زیادی را برای ایجاد شخصیت خود در Black Desert Online صرف می‌کنند مطمئن می‌شوند که هیچگاه با یک شخصیت مشابه دیگری روبرو نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *