مقالات

قوی ترین شخصیت های تیکن از ابتدا تا کنون

قوی ترین شخصیت های تاریخ تیکن

سری بازی‌های تکن (Tekken) در سال‌های ابتدایی خود از پیوستگی داستانی مکملی استفاده می‌کرد، اما به هر حال ما شواهد کافی داریم تا بتوانیم تشخیص دهیم که کدام شخصیت‌ها تاکنون قدرتمندترین‌ها بوده‌اند. این مجموعه به طور کلی به تمرکز بر خاندان میشیما و مواجهه‌های آنها با نیروهای قدرتمندی که در راه تحقق اهداف خود می‌آمده‌اند، وابسته بوده است.

چون شخصیت‌های اصلی و دشمنان اصلی قدرتمندترین‌ها هستند، انتظار می‌رود آنها را در اینجا بیابید. اما چند شخصیت وجود دارند که از وضعیت معمولی خارج شده و به اندازه کافی قدرتمند هستند تا شما را متعجب کنند. اگر شما یک کاربر تازه‌کار هستید و می‌خواهید بدانید کدام شخصیت‌ها نمایانگر بالاترین قدرت در مجموعه بازی‌های تکن هستند، آنگاه با مشاهده این لیست می‌توانید بیشتر بیاموزید.

عملکرد این مجموعه در گذشته در ایجاد فاصله‌های طولانی بین نسخه‌های مختلف تطابق دارد. به دلیل زمانی که بدون عرضه بازی جدید صرف شده است، طرفداران به بازی‌های گذشته پرداخته‌اند تا نیاز خود به تکن را برآورده کنند. با این کار، نگاهی درونی به شخصیت‌های قوی این مجموعه انداخته می‌شود. با افزایش تعداد ساعت‌هایی که بازیکنان به بازی اختصاص داده‌اند، منطقی است که اگر می‌خواهند شخصیت‌های بسیار قدرتمندتری را انتخاب کنند، به این بازیکنان گزینه‌های بیشتری ارائه شود. در نتیجه چنانچه مایل هستید با قوی ترین شخصیت تیکن آشنا شوید تا انتهای مقاله با ما در گیم سنتر همراه باشید .

برای خرید بازی تیکن 8 وارد لینک روبرو شوید : اکانت قانونی بازی Tekken 8 🎮 با خیال آسوده بخرید

15 – Feng Wei

فنگ در بدو ورود خود به مجموعه بازی‌های تکن بر اساس تلاش بی‌وقفه‌ای که برای تبدیل شدن به برترین جنگجوی جهان داشت، معرفی شد. او تا جایی رفت که حتی استاد خود را کشت، پس از اینکه استاد او به او به خاطر روش‌های وحشیانه‌اش سرزنش کرد. حتی زمانی که هدف اصلی او از به دست آوردن پیشتازانه‌ترین پرگامنت به بی‌هیچی ختم شد، فنگ در تلاش برای به دست آوردن قدرت ادامه داد.

او نشان داده است که عملکردهای بی‌نظیری در زمینه قدرت و مهارت انجام می‌دهد، به علت عدم داشتن تقویت‌های فوق‌العاده‌ای مانند خاندان میشیما. هرچند که او توسط استادان با تجربه‌تر مانند وانگ جین‌ری شکست خورده است، اما کیفیت کلی او تقریباً بی‌نظیر است.

14 – Yoshimitsu

یکی از شخصیت‌های مهم مجموعه بازی‌های تکن، یوشیمیتسو به مرور زمان گاهی به عنوان یک ترکیب از گونه‌های مختلفی از جمله موجودات فرازمینی و حشرات ظاهر شده و او در برخی موارد به عنوان یک شخصیت مرموز شناخته شده است. با این حال، او از شمشیر خود بهره‌گیری حرفه‌ای داشته و در هر تورنمنت زنده مانده است.

با توجه به مهارت‌هایش به عنوان یک نینجا، یوشیمیتسو توانسته است گاهی اوقات به صورت نامرئی ظاهر شود و حتی پیروزی را نیز مقابل نیروهای تقویت‌شده مانند برایان فیوری کسب کند. او شاید در رده انجمنی قهری قرار نگیرد، اما بسیار به آن نزدیک است.

13 – Kuma

اگرچه به عنوان یک شخصیت شوخی‌گونه معتبر می‌شود، کوما همچنان در مجموعه بازی‌های تکن حضوری چشم‌گیر داشته است. تنها شخصیت‌هایی که نتوانسته است شکست دهد پل و جین هستند، که به عنوان شخصیت‌های برتر شناخته می‌شوند. با این حال، کوما یک برد مقابل پل نیز داشته است، به این معنا که او نیز در رتبه‌بندی بالا قرار دارد.

او به عنوان حیاچی، صاحبش، شیفت‌های نبرده‌ی استادش را فرا گرفته و به یک نیروی قابل محاسبه تبدیل شده است. تنها نقش شوخی‌گونه او او را از جا به جا نکرده است که در لیگ‌های بزرگ‌تر موفق به ثابت کردن جای خود نشده است.

12 – Wang Jinrei

وانگ جین‌ری به نظر می‌رسد همیشه سالخورده باشد، اما همیشه به مراحل پایانی تورنمنت پادشاهی دسته‌آهنی می‌رسد هرگاه وارد آن شود. در تکن 2، هیچ‌وقت شکست نخورد و به جای اینکه با مارشال لا رقابت کند، با او مساوی اعلام شد؛ در تکن 5 نیز به دلیل پیری پیشرفته‌اش بازی را به برنده نهایی، جین کازاما، باخت،

سبک نبرد وانگ جین‌ری تحت عنوان “آرامش” شناخته می‌شود؛ رقبا او را از دست انداختن معمولاً دست کمی می‌آورند تا در نهایت به ضربات تایم شده او تسلیم شوند. وانگ هیچ‌گاه به قتل نمی‌پردازد و ترجیح می‌دهد حریف خود را به حدی سرزنش کند که تسلیم شوند. تصور کنید چقدر وانگ جین‌ری جوان توانایی بی‌نظیری داشته باشد.

11 – Hwoarang

آتش رنگ، با سلسله‌ای از حملات پشت سر هم به شما نشان می‌دهد که به سختی می‌توان به سبک حملهٔ تمام قد او مقاومت کرد. از نظر افتخارات، او تنها به دیویل جین شکست خورده است. او توانسته است جین انسان را شکست دهد وقتی که او آسیب‌پذیر بود و تحت تأثیر ژن دیویل قرار گرفته بود؛ بنابراین واقعاً هیچ‌وقت در برابر یک شخص معمولی باخت نکرده است.

با این حال، باید باور کنید که کازویا یا حیهاچی احتمالاً از نوع حریفانی هستند که می‌توانند به هوارانگ شکست دهند، بنابراین او نمی‌تواند به این حد برتری برسد. با این وجود، حضور او در لیست ده نفره از نظر خودش به شدت مهم و تاثیرگذار است، زیرا در کنار چهره‌های معتبر دیگری قرار دارد. به دلیل تمرکز بی‌پایان برای شکست دادن جین، تقریباً هیچ‌کس نمی‌تواند به راحتی هوارانگ را شکست دهد.

10 – Lars Alexandersson

با توجه به اینکه لارس شخصیت اصلی بازی تکن 6 بود، ما هیچ‌گاه او را در برابر کسی باخته ندیدیم. او در نهایت یا با جین تساوی کرد یا برنده شد (داستان نسبت به این موضوع واضح نبود) و به سمت یک ماموریت دیگر رفت.

واقعیت این است که او هیچ‌وقت در برابر کسی باخت نداده است که او را به موقعیت برترین‌ها منتقل می‌کند، اما در اینجا از پوسته داستانی برای او استفاده شده است، بنابراین نمی‌توان لارس را به عنوان بهترین از همه دانست. با این حال، سبک نبردی او برای خودش حرف می‌زند، زیرا حملات نامنظم لارس برای همه قابل تشخیص به نظر می‌رسد. خشم جوانی او تنها به تقویت حملاتش کمک نمی‌کند، بلکه لارس را به یک فرد واقعاً خطرناک تبدیل می‌کند.

9 – Paul Phoenix

پل هرگز از هیچ گونه پوسته داستانی یا قدرت‌های ذاتی بهره‌برده نشده است، اما او به دلیل مهارت‌هایش توانسته است بهترین‌ها را شکست دهد. در تکن 3، پل موفق به شکست دادن اوگر شد و باید به عنوان برنده حقیقی تورنمنت شناخته می‌شد، اما قبل از اینکه پل از این موضوع مطلع شود، اوگر به ترو اوگر تبدیل شد.

ما نیازی به فهرست کردن مهارت‌های بیشتر پل نداریم، زیرا توسط آن زمان اوگر به عنوان بزرگترین هیولای نبردی که تاکنون زنده بوده است تأیید شد. پل نه تنها او را شکست داد بلکه بدون آسیب‌دیدگی به سراغ او برگشت و این نشان می‌دهد که او برترین انسان تاریخ است. متاسفانه از تکن 5 به بعد، او به عنوان یک شخصیت شوخی‌گونه تصویرسازی شده است، در حالی که پل در کیفیت نبرد با شخصیت‌هایی مانند کازویا میشیما هست.

8 – Kazumi Mishima

با توجه به اینکه او کسی بود که ژن شیطان را به خط خون میشیما تزریق کرد، کازومی افزودنی آسان به این لیست است. ممکن است او قدرت‌های کافی برای شکست دادن حیهاچی نداشته باشد، اما موجود ماندن ژن شیطان درون او به معنایی که پسر و نوه او از این قدرت بهره‌مند شده‌اند.

کازومی همچنین مهارت‌های نبردی خود را داشت که او را تهدیدی می‌ساختند، حتی بدون مزایای ژن شیطان. به عنوان یک استاد کاراته، او می‌توانست با بهترین‌ها مبارزه کند و به عنوان برنده بیرون بیاید.

7 – Heihachi Mishima

واژهٔ منبع توانایی‌های حیهاچی هنوز هم ابهام‌آور است، زیرا ما نمی‌دانیم چگونه موفق شد تا دیویل کازومی و دیویل کازویا را شکست دهد، به هر حال او ژن شیطان را نداشت و حیهاچی می‌خواست این ژن را داشته باشد تا قدرت بیشتری کسب کند. با این حال، این مسائل مهمی نیستند زیرا حیهاچی هنوز هم این دستاوردها را به دست آورده است.

اقرار کامل حیهاچی از شرارت خودش به معنای توانایی او در تبدیل شدن به یک تهدید بیشتر در راستای دستیابی به اهدافش بوده است. او جین‌پاچی را شکست داد و پدرش را به قصد مرگ مهار کرد؛ حیهاچی همچنین همسر و پسر خود را بر اساس دلایل معقولی کشت. وقتی او تصمیم به دستیابی به هدفی می‌گیرد، هیچ چیزی وجود ندارد که نتواند به آن دست یابد. او در اینجا به عنوان یک شخصیت درجه‌بندی شده است تنها به دلیل اینکه همه افرادی که در رتبه‌بندی بالاتر از او قرار دارند، یا او را شکست داده‌اند یا به عنوان قدرتمندترین‌ها ثابت شده‌اند.

6 – Akuma

یک شخصیتی که از مجموعه بازی‌های Street Fighter به دنیای تکن وارد شد، آکوما به سرعت خودش را در یک کلاس جداگانه برجسته کرد. این امر از طریق شکست دادن حیهاچی به دست آمد، که مجبور به جعل مرگ خود شد تا فرار کند.

آکوما توانایی تبدیل شدن به یک موجود با قدرت بالاتر را دارد و در تکن 7 بی‌پایان بوده، و در برخورد نهایی خود با کازویا، نتیجه بازی به عهده بازیکن می‌ماند. با وجود عدم وجود یک سبک مشخص کاراته در نبرد، آکوما نامتوقع و ناپیش‌بین است و این را با قدرت فوق‌العاده‌اش ترکیب می‌کند.

5 – Kazuya Mishima

قبل از تکن 7، ما معمولاً کازویا را در رده‌بندی پایین‌تر از حیهاچی قرار می‌دادیم، اما پیروزی او در پایان بازی، نشان داد که کازویا قدرت بیشتری نسبت به پدرش دارد. هرگاه کازویا در شکل انسانی خود شروع به باختن می‌کند، می‌توانید اطمینان کنید که شیطان او او را فرا گرفته و پیروزی را اعلام می‌کند.

حتی در مواجهه تنها، کازویا تنها توسط تعداد کمی از شخصیت‌ها شکست خورده است؛ این معمولاً شامل از دست دادن خودمختارانه کازویا به دلیل خودپرستی بالا است. هیچ شخصیت انسانی نمی‌تواند امیدی به شکست دادن کازویا به صورت قاطع داشته باشد، و تنها موجودات بسیار قدرتمند امکان مبارزه با شیطان را دارند. مانند حیهاچی، کازویا کاملاً بی‌اخلاقی بوده و این به معنایی او را به کشتار حریفانش انجام داده است – حتی پدرش را نیز.

4 – True Ogre

زیرا اوگر تمامی جنگجویان برتر دنیا را شکست داده بود (به جز پل)، ما مطمئن می‌شویم که اوگر واقعی همگی را از پس دیگران برمی‌گرداند. این موجود قادر به دم‌زدن آتش به دشمنان خود بود و همچنین قادر به پرواز بود. حتی پل نیز در برابر اوگر واقعی باخته بود، زیرا هیچ کسی از انسان‌ها فرصتی برای مقابله با این مخلوق نداشت.

حیهاچی در برابر اوگر واقعی زیر پایی بوده و نیاز داشت تا جین را متقاعد کند که کارهای کثیفش را در شکست دادن اوگر واقعی انجام دهد. به صورت نظری، اوگر واقعی باید قادر به شکست دادن جین نیز باشد و تنها به دلایل داستانی باخته است. بدون دخالت داستان، اوگر واقعی به دلیل قدرت‌های اسرارآمیز خود، بسیار قدرتمند است.

3 – Jinpachi Mishima

جینپاچی میشیما، اولین از دو رئیسی بود که باعث می‌شد بازیکنان از بازی تکن خارج شوند. او واقعاً یک وحش بود وقتی به مبارزه با او می‌آمد. او قدرت‌های شگفت‌انگیزی داشت، مانند تشویش دادن مبارز به بی‌حرکتی، داشتن شکمی که می‌توانست توپ‌های آتشی از داخل آن پرتاب کند و پوستی که تقریباً ناخداگاه بود.

تا پایان بازی، هیچ‌وقت با شکل واقعی جینپاچی در داستان مبارزه نشده بود، و این نسخه شاخ‌های شیطانی و توانایی پرواز داشت. از نظر گیم‌پلی، همیشه نیاز به مبارزان خاصی دارید که بتوانند جینپاچی را شکست دهند، در غیر این صورت این شخصیت همیشه شما را شکست می‌دهد. موجود شیطانی اسرارآمیزی که جینپاچی را فرا گرفت، به او اجازه داد بیش از نصف قرن بدون غذا زنده بماند، و هرگز به شکل نهایی خود نرسید.

2 – Azazel

این موجود به طور فوق‌العاده‌ای قدرتمند بود، و ما از او برای این امر نفرت داریم. آزازل نه تنها باعث شکست از بازی شدن شد، بلکه احتمالاً باعث شد که بسیاری از بازیکنان به دلیل عصبانیت دستگاه‌های بازی خود را خراب کنند. ما حتی نمی‌توانیم تعداد قدرت‌هایی که این موجود داشته را بیان کنیم؛ شما می‌توانید هر قدرتی را که در کتاب قدرت‌ها وجود داشته باشد، به آزازل اختصاص دهید.

حتی پیروزی جین بر روی آن به دلیل یک دستگاه داستانی بود که باعث شد او “ضربه” ای به آزازل وارد کند که راهی تنبلانه برای شکست او بود. به جز آن ضربه، آزازل هیچ ضربه دیگری را هم تحت تأثیر قرار نداد. او به قدرتی بود که آزازل یکی از شخصیت‌های مورد نفرت است، زیرا گیمرها فرصت منصفانه‌ای برای مبارزه با او نداشتند.

1 – Jin Kazama

سرانجام به کسی می‌رسیم که هر کس/موجودی که در این لیست رتبه‌بندی شده است را شکست داده است. جین کازاما بدون سوال شخصیت اصلی مجموعه بازی‌های تکن است، و این امر باعث پیروزی او در مقابل هر حریفی شده است که با او مواجه شده است.

به ترتیب زمانی، او در تکن 3 اوگر واقعی را شکست داد، در تکن 4 به زمانی یکجا کازویا و حیهاچی میشیما را شکست داد، در تکن 5 جینپاچی میشیما را شکست داد و در تکن 6 با لارس تساوی کرد یا او را شکست داد، پس از اتمام آن بازی همه‌چیز را در یک حرکت به آزازل پایان داد. او به شدت توسط داستان محافظت شده است، اما این بهانه‌ای برای انکار جین از جایگاه اول نیست. و اگر شما جین را به عنوان قدرتمندترین ندانید، به هیچ وجه نمی‌توان جلوی ورود دِویل جین را گرفت که به عنوان قوی‌ترین شخصیت در دنیای تکن شناخته می‌شود.

امیدواریم که مقاله قوی ترین شخصیت های تیکن برای شما جذاب بوده باشد .

مطالب مرتبط با این موضوع:مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “قوی ترین شخصیت های تیکن از ابتدا تا کنون

 1. مهدی گفت:

  اشتباه یادمه یه پلیسه بود دستبند داشت تو کمرش. از همشون بهتر بود من همیشه اونو بر می داشتم

  1. یه بنده خدا گفت:

   اسم لی وو یانگ بود

   1. ممدگلی گفت:

    واکنش ریون و لیلی : 💀💔

 2. احسان گفت:

  ولی فکر کنم قوی ترین شخصیت برایان فیوری بود که نیمه ربات بود و زورش با هالک برابری میکرد . مخصوصا تو تیکن سه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *