مقالات

سبک بازی Crash Team Rumble چیست ؟

“Crash Team Rumble” یک رقابت تیمی 4v4 است که در آن قهرمانان و شروران معروف دنیای کراش برای دریافت بیشتری از میوه Wumpa نسبت به دیگران به مبارزه می‌پردازند تا پیروزی را به دست آورند.

سبک بازی Crash Team Rumble

کراش باندیکوت هرگز از تغییر سبک بازی‌ها نترسیده است. اگرچه به طور اصلی با سبک بازی پلتفرمینگ (پرش و حرکت در سکوها) مرتبط است، اما طی سال‌ها به سبک‌های مسابقه‌ای، مهمانی و دویدن بی‌انتها نیز پرداخته است. حتی بازی همکاری با اسپایرو (شخصیت دیگری در دنیای بازی‌ها) نیز داشت. اکنون، توسعه دهندهٔ بازی، Toys for Bob، محبوب‌ترین باندیکوت را به میدان ناشناخته‌ای می‌برد: چندنفره آنلاین رقابتی. آیا Crash Team Rumble موفق شده است فرمول کلاسیک را به یک بازی چندنفرهٔ موفق تبدیل کند یا این یک سبک بازی است که باید باندیکوت هیچ‌وقت به آن دست نزده باشد؟

Crash Team Rumble یک بازی تماماً چندنفره بوده و هیچ داستان یا کمپین تک‌نفره‌ای ندارد. در حالی که یک آموزش آفلاین و مسابقات خصوصی وجود دارد، بخش عمدهٔ بازی آنلاین است. کسانی که امیدوارند یک داستان یا یک زمینه در مورد اتفاقات در Crash Team Rumble بدانند، بی‌حظ هستند. به واضحیت، تمرکز Toys for Bob بر تجربهٔ مسابقه‌ای چندنفره قوی بوده است، پس در صورت تمایل به تجربهٔ تک‌نفره، مشتریان باید مراقب باشند.

به عنوان یک تجربهٔ کاملاً چندنفره، Crash Team Rumble بیشتر در تبدیل فرمول کراش باندیکوت به یک تجربهٔ چندنفرهٔ قابل فهم موفق بوده است. Crash Team Rumble یک عنوان مسابقه‌ای چندنفرهٔ 4v4 است که نبردها در نه نقشهٔ چندنفرهٔ الهام‌گرفته از مکان‌های بازی‌های اصلی انجام می‌شود. هدف هر مسابقه، جمع‌آوری میوهٔ Wumpa است که از جعبه‌های معروف سری جمع‌آوری می‌شود. در همین حال، هر تیم می‌تواند اقلام و قدرت‌های معروف را از هر بازی فعال کند.

نقشه‌ها به شکل زیبا و با توجه به تفکری طراحی شده‌اند تا عدالت و استفادهٔ مکانیک را تشویق کنند. برای برد، بازیکنان نیاز به تمرکز بر جمع‌آوری میوهٔ Wumpa نه تنها دارند، بلکه باید در ایمن‌سازی Gem Pads برای افزایش امتیازدهی، Relic Stations برای کسب مزایا یا دریافت معایب و Epic Relic Stations که همراهانی مانند Uka Uka و Nitrous Oxide را فرا می‌خوانند، تمرکز داشته باشند. تیمی که بهترین توازن را در این مکانیک‌ها برقرار کند، به طور معمول برنده می‌شود، اما رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی مانند بارش سنگ‌ها از Uka Uka می‌توانند به تغییر تعادل کمک کنند.

Crash Team Rumble طراحی شده است تا سرگرم‌کننده و بازپخش‌پذیر باشد. تعداد زیادی آیتم سفارشی‌سازی برای بازکردن وجود دارد و هر شخصیت دارای سطوحی است که می‌توان برای آن‌ها تلاش کرد. اما وقتی متوجه می‌شوید که به جز حالت رقابتی، انتخاب‌های زیادی برای انجام دادن وجود ندارد، ایدهٔ بازپخش‌پذیری به شدت کاهش می‌یابد. در بازی یک آموزش و گزینهٔ بازی خصوصی وجود دارد، اما اصلی‌ترین بخش بازی حالت یکتا است که ارائه شده است. در حالی که تعداد نه نقشهٔ موجود در ابتدا به اندازه‌ای مناسب است، اما به دلیل مدت زمان نسبتاً کوتاه هر مسابقه (4-6 دقیقه) به همراه یک حالت بازی تنها، تنوع به سرعت کاهش می‌یابد.

گیم‌پلی تنوعی را به بازی اضافه می‌کند. Crash Team Rumble گیم‌پلی بازی‌های تک‌نفره را با اقدامات رقابتی به ترکیبی موفق ادغام می‌کند. بازیکنانی که تجربهٔ سری Crash را دارند، همچنان به طور روزمره در این بازی به انتقال، پلتفرمینگ و جمع‌آوری میوهٔ Wumpa می‌پردازند. آنچه Crash Team Rumble را از دیگر بازی‌ها متمایز می‌کند، نحوهٔ برخورد با شخصیت‌ها و قدرت‌ها است.

Crash Team Rumble با هشت شخصیت بی‌نشاط (دو شخصیت دیگر در فصل اول اضافه می‌شوند) به بازی راه می‌اندازد که در سه حوزه تمرکز دارند. Scorers (Crash، Tawna و Catbat) برترین عملکرد را در جمع‌آوری میوهٔ Wumpa و پلتفرمینگ دارند. در عین حال، Blockers (Dingodile، N. Brio و N. Tropy) بر روی متوقف کردن دشمنان از امتیازدهی تمرکز دارند. در نهایت، Boosters (Coco و Neo Cortex) تیم را با تسخیر Gem Pads و فعال‌سازی Relic Stations کمک می‌کنند. حتی در محدوده نقش‌ها، ویژگی‌های منحصربه‌فردی وجود دارد که باعث می‌شود هر شخصیت به صورت منحصربه‌فرد و ارزشمند احساس شود. به عنوان مثال، مکندهٔ Dingodile او را برای کاهش سرعت دشمنان و دزدیدن میوهٔ Wumpa آمادهٔ عمل می‌کند. در همین حال، چوب N. Trophy امکان حملات منطقه‌ای را فراهم می‌کند. وقتی با دوستان کار می‌کنید، هماهنگی مناسبی وجود دارد. متأسفانه، بازی بیش از هشت شخصیت را در ابتدا ارائه نمی‌دهد. محدودیت‌های حالت یکتای بازی و مدت زمان کوتاه مسابقه باعث می‌شوند هر شخصیت را بسرعت زیادی تجربه کنید.

قدرت‌ها به گیم‌پلی یک لبهٔ اضافی می‌دهند، بازیکنان قبل از شروع مسابقه یکی را انتخاب می‌کنند. این قدرت‌ها شامل گزینه‌های حمله‌ای مانند Fly Trap Spitter، گزینه‌های حمایتی مانند Healing Fridge که دشمنان در نزدیکی را درمان می‌کند، گزینه‌های امتیازدهی مانند Wumpa Stash و گزینه‌های دفاعی مانند Gasmoxian Guard است که وقتی در هدف حریفان قرار می‌گیرد، بسیار خطرناک است. همهٔ این قدرت‌ها عالی هستند و به Crash Team Rumble تنوعی که به آن نیاز داشته است را اضافه می‌کنند.

Crash Team Rumble یک بازی چندنفره آنلاین است که توسط شرکت Toys for Bob توسعه یافته و توسط Activision منتشر شده است. این بازی در تاریخ 20 ژوئن 2023 برای پلتفرم‌های PlayStation 4، PlayStation 5، Xbox One و Xbox Series X/S عرضه شده است. این بازی سومین عنوان در سبک مهمانی است که در سری Crash Bandicoot منتشر می‌شود و شخصیت‌های قابل بازی از اعضای اصلی این سری را شامل می‌شود. گیم‌پلی بازی دو تیم از بازیکنان را در برابر یکدیگر قرار می‌دهد و آن‌ها باید در حالی که تلاش تیم حریف را مختل می‌کنند، میوهٔ Wumpa را جمع‌آوری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *