مقالات

رتبه بندی بازی GTA از بدترین به بهترین

رتبه بندی بازی GTE از بدترین به بهترین

این زمانی هیجان‌انگیز برای طرفداران بازی Grand Theft Auto است. تازه‌ترین تأییدی که Rockstar داده است این است که توسعه بازی Grand Theft Auto 6 در حال پیشروی خوبی قرار دارد و نسخه‌های PS5 و Xbox Series X از بازی بسیار محبوب Grand Theft Auto 5 در این ماه منتشر شده است. اگر می‌خواهید یک سفر به گذشته بکنید، ما تصمیم به رتبه‌بندی تمام بازی‌های GTA از بدترین تا بهترین گرفته‌ایم. بله، بهترین بازی Grand Theft Auto احتمالاً بازی است که در ذهنتان دارید. این مجموعه به خاطر خشونت بی‌معنا و نقدهایی که به سیاست و فرهنگ جهانی می‌آورد، در طول سال‌ها از یک بازی دوبعدی به یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین تجربیات بازی‌ای که صنعت بازی دارد تکامل یافته است. بیا برای بررسی عمیق‌تر در این موضوع بیفتیم . در نتیجه چنانچه مایل هستید در مورد رتبه بندی بازی GTA از بدترین به بهترین اطلاعات کسب نماید با تیم گیم سنتر تا انتها همراه باشید .

10. Grand Theft Auto

بازی که همه چیز را آغاز کرد. بازی Grand Theft Auto که توسط DMA Design توسعه داده شد و پیش از تشکیل شرکت Rockstar در سال 1998 برای کامپیوتر منتشر شد. گیم‌پلی این بازی شامل سرقت خودروها و پیچیدن در سراسر شهر بود، باعث ایجاد افتراق و آشوب بیشتری می‌شد و سپس تلاش می‌کردید تا از دستگاه‌های پلیس فرار کنید. این بازی با دیدگاه بالا به پایین ارائه شد، چیزی که سری در نسخه‌های بعدی از آن دور شد. اگرچه توسط منتقدان به اندازه کافی محبوب نبود، اما به خوبی فروخته شد و ایده‌های اصلی آن – بودن یک جنایتکار در یک دنیای باز با قابلیت رفتن به هر جایی و انجام هر کاری – مورد استقبال طرفداران قرار گرفت.

9. Grand Theft Auto: Liberty City Stories

لیبرتی سیتی استوریز از سال 2005 نسخه‌ای پیش از اتفاقات GTA III است که ابتدا برای کنسول PSP منتشر شد و به عنوان اولین نسخه سه‌بعدی در مجموعه برای یک کنسول قابل حمل به یاد ماند. همچنین در لیبرتی سیتی قرار دارد و برای بهره‌گیری از سخت‌افزار PSP طراحی شده بود. در بررسی‌های ما در آن زمان، ما این بازی را موفق در در نظر گرفتیم که آن چیزی که بازی‌های ‘بزرگ’ GTA را به یادگار می‌آورد را در خود دارد. داستان این بازی دنباله داری به نام تونی چیپریانی است که در تلاش است تا در دنیای جرم و جنایت به نام خودش جا بزند. این بازی سنت غیرخطی و باز به بازی‌های سری را ادامه داد و البته دستور اصلی همیشه این بود که ابتدا شلیک کنید و بعداً سوالات بپرسید. به طور کلی، ما در بررسی ما گفتیم که لیبرتی سیتی استوریز یک عجایب فنی بود که توانست بسیاری از تجربیات کنسول GTA را در یک بسته قابل حمل جای دهد.

8. Grand Theft Auto IV

پس از طولانی‌ترین انتظار برای دنباله بازی GTA: San Andreas، در سال 2008 Grand Theft Auto IV برای پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 منتشر شد و توسط بسیاری از بازیکنان دوست داشته شد. این بازی یک نسخه واقع‌گرایانه‌تر از Liberty City معرفی کرد که براساس شهر نیویورک مدل‌سازی شده بود. اندازه و مقیاس دنیا بسیار چشم‌گیر بود و به بازیکنان امکان بیشتری برای اکتشاف در یک محیط بزرگ‌تر می‌داد. داستان این بازی دنباله‌دار، داستان مهاجر نیکو بلیک و مشکلات او در ساخت زندگی جدید در آمریکا را دنبال می‌کند. در GameSpot، ما به GTA 4 امتیاز 10/10 دادیم و آن را یکی از بهترین‌های سال 2008 نامیدیم. علاوه بر کمپین جذاب آن، GTA 4 پایه‌های GTA Online را با حالت چندنفره خود فراهم کرد و به بازیکنان اجازه داد تا در محیط آنلاین با یکدیگر مبارزه کنند یا با همکاری به بازی بپردازند. این امر به موفقیت بسیار بزرگ GTA Online در سال‌های بعد انجامید. GTA 4 همچنین مکانیک‌های مبتنی بر پوشش را معرفی کرد، ویژگی دیگری که Rockstar سال‌ها بعد در Red Dead Redemption و سپس در GTA 5 از آن استفاده کرد. علاوه بر این، GTA 4 با معرفی سیستم‌های جدیدی مانند امکان تصمیم‌گیری توسط بازیکنان که بر داستان تأثیر می‌گذاشتند، به جلوبرفتن از سری بازی‌ها کمک کرد.

7. Grand Theft Auto: Chinatown Wars

GTA: Chinatown Wars سال 2009 نماینده‌ای تا حدی متفاوت برای Rockstar بود، زیرا این بازی برای دستگاه‌های قابل حمل مانند Nintendo DS و بعداً PSP طراحی شده بود و اولین بازی بود که از زمان Vice City Stories به طور خاص برای دستگاه‌های قابل حمل ایجاد شده بود. و با استفاده از DS به ویژه، این بازی از صفحه لمسی و صفحه دوم سیستم برای ارائه سبک و تنظیمی استفاده کرد که هیچ بازی قبلی‌ای قادر به ارائه آن نبود. داستان بازی به‌طور دوباره در Liberty City رخ می‌دهد و شما را در نقش هوانگ لی، عضو باند ترایاد، قرار می‌دهد. بازی همچنین با سبک هنری سل-شید و دیدگاه بالا به پایین خود از سنت‌های بازی GTA کمی کج‌خیزی کرد. در GameSpot، ما عاشقانه به Chinatown Wars ارتباط گرفتیم و به ویژه آن را برای اینکه به عنوان نسخه‌ای کوچک‌تر از GTA حس نکرد، بلکه یک بازی که معنی‌دار و شایسته به نظر می‌رسید و با ویژگی‌های جدید به جلوی سری بازی‌ها را برد.

6. Grand Theft Auto: Vice City Stories

وایس سیتی استوریز که پیش داستان Vice City است، در سال 2006 برای PSP منتشر شد و در سال بعد برای پلی‌استیشن 2 عرضه شد. داستان این بازی در سال 1984 (دو سال قبل از وقوع وایس سیتی) رخ می‌دهد و داستان ویکتور ویک ونس و تلاش‌های او برای توسعه امپراتوری جرمی در وایس سیتی را دنبال می‌کند. Vice City Stories بدون شک برخی از جنبه‌های وایس سیتی را بهبود داد – به ویژه، بسیاری از منتقدان گفتند که شخصیت‌های بیشتری به بازی داده شده است – و به بازیکنان فرصت دیگری برای سرگرمی با آزادی برای ایجاد هرج و مرج داده است. در بررسی ما در آن زمان گفته شد که Vice City Stories تا حدی دقیقاً به سری بازی‌های GTA تازه نبرده است، اما تجربه معمول GTA را به خوبی به تجربه قابل حمل ترجمه کرده است.

5. Grand Theft Auto II

GTA II در سال 1999 به بازی اصلی 1997 پیگیری کرد و بازیکنان را دوباره به یک شهر خیالی با هدف ایجاد بیشترین هرج و مرج ممکن فرستاد. GTA II از دیدگاه بالا به پایین ارائه شد و همان فرمت بازی اصلی را دنبال کرد. تمرکز بزرگ Rockstar بر روی داستان‌گویی در دوران حال مدرن در آن زمان وجود نداشت و به جای آن بازیکنان فراخوانده شدند تا خیال نسبتاً ساده برای بودن یک جنایتکار جوان واگذار کنند که چیزی جز انجام اعمال خشونت‌آمیز و تخریب نمی‌خواهد. تصاویر در GTA II بهبود یافت و خودروها و عناصر دیگر بهتر به نظر می‌رسیدند. سیستم دوربین نیز بهبود یافت و GTA II حالت چندنفره‌ای اضافه کرد که به شش نفر امکان رقابت در نقشه‌های طراحی شده به ویژه برای چندنفره را می‌داد. GTA II نشانه پایان دورانی از نوعی برای سری بازی‌ها بود، با سری به سمت یک دنیای باز 3D با انتشار‌های بعدی خود حرکت کرد.

4. Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto III در سال 2001 نمایانگر یک تغییر عمده برای سری بازی‌ها بود که در آن زمان هنوز توسعه توسط DMA Design در حال انجام بود. GTA III سری را برای اولین بار به دنیای سه‌بعدی منتقل کرد و از دیدگاه بالا به پایین دوبعدی بازی‌های قبلی دور شد. این بازی در یک نسخه خیالی از شهر نیویورک به نام Liberty City قرار داشت و به خاطر جلب سری به یک جهت جدید و جذاب با دنیای باز و گیم‌پلی غیرخطی‌اش تحسین شد. این بازی بسیار تأثیرگذار بود و به انگیزه‌ای بزرگ برای صنعت بازی‌سازی به سمت پذیرش بازی‌های جعبه شنی باز غیرخطی سوق داد که از آن زمان به شیوه‌ای جهانی شده‌اند. در GTA III تنوع و حجم فعالیت‌های شگفت‌انگیزی (برای آن زمان) وجود داشت، دارای یک موسیقی متن عالی با یک کانال کمدی اصلی به نام Chatterbox بود و این بازی اولین تلاش سری برای استفاده از استعدادهای هالیوودی در نقش‌های صدا بود (ساموئل ال. جکسون و مایکل مدسن دویی از ستارگانی هستند که در بازی نقش‌های صدا داشتند).

Rockstar با تأخیری کوتاه این بازی را به دلیل حملات تروریستی 11 سپتامبر به تأخیر انداخت و تغییرات کوچکی اعمال کرد، مانند تغییر مسیر پرواز هواپیما تا به نظر نیاید که به ساختمانی برخورد کند. یک ماموریت که به تروریسم اشاره داشت نیز حذف شد. ما در بررسی اصلی خود گفتیم که GTA III سری را بازسازی می‌کند، آن را برای نسل جدیدی از کنسول‌ها به‌روز می‌کند و توانسته است تمام جنبه‌های مثبت دو بازی قبلی را حفظ کند.

3. Grand Theft Auto: Vice City

منتشر شده فقط یک سال پس از GTA III، Vice City در سال 2002 بازیکنان را به سال 1986 بازگرداند. داستان این بازی در Vice City رخ می‌دهد که بر اساس شهر میامی مدل‌سازی شده بود و به داستان ماجراهای تامی ورستیتی تمرکز داشت، با داستانی که اشاره‌های واضحی به فیلم Scarface و سریال تلویزیونی Miami Vice داشت. Rockstar Games در Vice City به ساختار جهان باز و غیرخطی GTA III پیشرفت کرد و بر روی ویژگی‌ها و سیستم‌های موجود در نسخه‌های قبلی گسترش داد و قابلیت‌ها، موارد، و مکانیزم‌های جدیدی معرفی کرد. ما در آن زمان گفتیم که Vice City یکی از شیک‌ترین و لذت‌بخش‌ترین بازی‌هایی است که تاکنون منتشر شده است. این یکی از تنها چند بازی GTA است که داستان خود را در گذشته قرار داده است و بسیاری از افراد متعجب هستند که زمانی که Rockstar ممکن است برای یک بازی جدید GTA به تنظیمات دوران بازگردد.

2. Grand Theft Auto: San Andreas

GTA: San Andreas در سال 2004 در فهرست ما به علت بودن تجربه بازی بازی‌های جهان‌باز زمان عرضه‌اش بر روی PS2 و ایکس‌باکس بسیار بالا قرار دارد. این بازی در یک جهان باز بزرگ مستقر در براساس لس آنجلس و مناطق دیگر قرار دارد و شما را در نقش کارل سی‌جی جانسون قرار می‌دهد. GTA San Andreas با حذف صفحات بارگذاری بین مکان‌ها، معرفی شنا به میکس، سیستم نوعی از RPG که شما وقتی غذا می‌خورید و باید ورزش کنید تا تندر را نگه دارید و برای ارائه دنیای زیبا که در آن زمان وجود داشت، پیشنهاد‌های متعددی ارائه کرد. در بررسی ما در آن زمان، گفته شد که وقتی یک بازی تلاش می‌کند تا چیزهای مختلف زیادی را انجام دهد، ممکن است رقیب شود، اما San Andreas از نقطه به نقطه حرکت کرد تا بسته‌ای بسیار قدرتمند و کامل را ایجاد کند. شخصیت‌ها و دیالوگ‌ها هوش مصنوعی و خوبی دارند و طراحی صدا نیز تحسین شد. با این حال، همه عاشق GTA San Andreas نشدند، زیرا بسیاری به یاد دارند که کشف مد Hot Coffee باعث ایجاد تنش‌ها با سیاستمدارانی مانند هیلاری کلینتون شد که برای یک تحقیق تأکید داشتند. ارث San Andreas ادامه یافت و Rockstar تصمیم گرفت همان تنظیمات را برای محبوب‌ترین بازی خود در سری تاکنون، GTA V، استفاده کند.

1. Grand Theft Auto V (GTA Online)

Grand Theft Auto V به دلیل برتری طراحی، داستان‌گویی و تکنیکی در فهرست برتر قرار دارد. این بازی در سال 2013 منتشر شد و تا به امروز با پشتیبانی از بخش آنلاین GTA خود تست زمان را پشت سر گذاشته و همچنان بسیار محبوب است. داستان بازی با ارائه سه شخصیت قابل بازی، به یک رویکرد منحصر به فرد برای سری پرداخت. مایکل، ترور و فرانکلین هر کدام از پس‌زمینه‌های متمایزی آمدند و دیدگاه‌ها و فرصت‌های بازی منحصر به فرد خود را ارائه می‌کردند که تجربه را تازه نگه می‌داشت. و داستان‌ها به نحوی که در پایان به نظر می‌رسد به یک شیوهٔ قابل قبول ترکیب شده بودند. GTA V در یک نسخه خیالی از لس‌آنجلس به نام لوس‌سانتوس و منطقه اطراف معروف به بلین کانتی قرار داشت و بازیکنان را در یک دنیای گسترده پر از زندگی و فعالیت‌ها، مکان‌ها برای کاوش، و آشنایان رها کرد.

حالت GTA آنلاین خود تنها نیز یک گنجینه به شمار می‌آید و یک میدان بازی مجازی با همه نوع کوئست‌ها و فعالیت‌هایی مانند سرقت، مسابقات، PvP و بی‌شمار چالش دیگر را ارائه می‌دهد. پدیدهٔ GTA V در مارس 2022 بر روی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس Series X|S ادامه پیدا خواهد کرد، جایی که بازیکنان می‌توانند از بهبود چشمگیر تصاویر و تجربه بهتری بهره‌مند شوند. وقتی در این پلتفرم‌های جدید منتشر می‌شود، این سومین نسل کنسول‌هایی خواهد بود که این بازی منتشر شده است، که به طور غیرعادی اما قابل پیش‌بینی است زیرا بازی هر ماه به عنوان پرفروش‌ترین بازی منتشر شده در آن ماه باقی مانده و تا کنون 150 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

دیدگاهی در مورد “رتبه بندی بازی GTA از بدترین به بهترین

 1. امیر گفت:

  سلام سان آندریاس باید اول میبود

  1. ماهان گفت:

   GTA V خیلی بهتره

  2. یکی گفت:

   اشتباه نکن

  3. یاس گفت:

   خدااا San Andreas گفت سان آندریاس 🤣🤣

  4. ARTA گفت:

   سان آندریاس برای ۱۰۰ سال پیشه

 2. Z.Z گفت:

  پس جی تی ای آی وی چی؟؟

 3. مهدی گفت:

  واقعا v بهترینش بود از همه لحاظ هنوزم هست

 4. AMIR ZRS گفت:

  سراندریاس وی خوبن بقیشون مسقر نه ولی خیلی خوب نیودن

 5. AMIR ZRS گفت:

  سراندریاس وی خوبن بقیشون مسقر نه ولی خیلی خوب نیودن .

 6. Seyyed گفت:

  خیلی کم داری آخه gta vice city stories از gta iv بهتره؟
  پیشنهاد میدم که دیگه مقایسه نکن

 7. بردیا گفت:

  سن آندریاس از وی بهتر چیزی وی داره شخصیت عوض کردن،زنگ زدن، همین

 8. محمدامین گفت:

  آقا جی تی ای ۵ خیلی بهتره یکی گفته بود جی تی ای سن آندرس آخه ریدم تو سی جی و جی تی ای سن آندرس جی تی ای۵ و۶ همه نسخه هاش خیلی خوبه از فوتبال هم بهتر اگر تو جهان جی تی ای رو تبلیغ میکردن الان حداقل ۳میلیارد طرفدار داشت

  1. شروین گفت:

   بچه بیا پایین زروپر نکن سرمون درد گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *