مقالات

بهترین بازی های ps5 برای کودکان

بهترین بازی های ps5 برای کودکان


در دنیای پرفشار و پرتنش امروزه، بازی‌های ویدیویی نه تنها برای افراد بزرگ، بلکه برای کودکان نیز به یک معجزه تبدیل شده‌اند. با پیشرفت فناوری و ورود کنسول‌های نسل جدیدی مانند PlayStation 5 به بازار، تجربه‌ی بازی برای کودکان به یک سفر جذاب و آموزنده تبدیل شده است . در مقاله بهترین بازی های ps5 برای کودکان ، ما به بررسی بهترین بازی‌های PS5 برای کودکان می‌پردازیم. از ماجراجویی‌های جذاب تا بازی‌های آموزشی و تفریحی، این بازی‌ها نه تنها سرگرمی بلکه امکان یادگیری و رشد را نیز فراهم می‌کنند. با ما همراه شوید تا به دنیای شگفت‌انگیز این بازی‌ها بپیوندیم و به بهترین انتخاب‌ها برای کودکان شما را معرفی کنیم.

۱. Astro’s Playroom

بعد از روشن کردن کنسول PS5 خود و رسیدن به منوی اصلی، اولین بازی‌ای که با آن مواجه خواهید شد، این بازی است. و دلیل این امر این است که Astro’s Playroom به عنوان یک تجربه پیش‌نصب شده همراه با هر کنسول PS5 ارائه می‌شود که برای کودکانی که می‌خواهند به بهترین ویژگی‌های کنترلر DualSense کاملاً فرو رفته باشند، بسیار مناسب است. این بازی پلتفرمی سرگرم‌کننده همه چیز را ارائه می‌دهد – از تعاملات شخصیت‌های جذاب گرفته تا موسیقی‌های دلنشین، روش‌های منحصربه‌فردی برای پیشروی و نوع بازی که برای بازیکنان جوان نه خیلی آسان و نه خیلی دشوار است. این بازی پلتفرمی کوتاه و شیرین یک درس تاریخ قابل بازی در دوران مهم PlayStation سونی است که همه کودکان باید با آن آشنا شوند.

۲. Disney Dreamlight Valley

هنگامی که کودکان شما متوجه می‌شوند که این شبیه‌ساز اجتماعی تقریباً به عنوان جزیره حیوانات: نسخه دیزنی تنظیم شده است، به سرعت توسط ثروت محتوایی آن جذب می‌شوند و ساعت‌ها را برای بازی در آن صرف می‌کنند. Disney Dreamlight Valley در دنیای جادویی دریم‌لایت ولی اتفاق می‌افتد و وظایفی را به شما محول می‌کند تا در آنجا روزهای خود را در میان چهره‌های مشهور دیزنی سپری کنید. پاک کردن خارهای شبانه تغذیه شده از جادوی تاریک، پر کردن جیب‌های خود از سکه‌های ستاره و ساخت خانه رویایی مورد علاقه‌تان در یک روستایی پر از قهریان و شخصیت‌های معروف دیزنی تاثیر عمیقی بر بازیکنان جوان و بزرگ خواهد داشت.

۳. LEGO Bricktales

اگر از این خسته شده‌اید که با پاهای برهنه روی لگوهای جداشده می‌پیچید، شما مجبور می‌شوید چند بازی ویدیویی لگو برای کودکان خود تهیه کنید تا بتوانند تمام ساخت و ساز لگوهایشان را در قالب دیجیتال انجام دهند. یکی از گزینه‌های اولیه که در این لیست بهترین بازی‌های PS5 برای کودکان را در نظر بگیرید، LEGO Bricktales است. این بازی ماجراجویی دلنشینی است که به دلیل بخش‌های متمرکز بر معماها، مغز را به کار می‌اندازد. هنگامی که بازیکنان جوان به مناطق مختلف منتقل می‌شوند، وظیفه‌ای دارند که به انواع مختلفی از مینی‌فیگورها در حل مشکلاتشان کمک کرده و مهارت‌های جدیدی را که توانایی حل معماها را بهبود می‌بخشد، به دست آورند.

۴. Sackboy: A Big Adventure

سک‌بوی، شخصیت اصلی وارزشمند مجموعه بازی‌های LittleBigPlanet است. این بازی پلتفرمی شگفت‌انگیز از مکانیک‌های ایجاد مراحل در این مجموعه دور می‌شود و به جای آن یک کمپین سنتی توسط توسعه‌دهنده ایجاد می‌کند. این نسخه فرعی از مجموعه، دیدگاه دوربین از 2.5 بعدی به 3 بعدی را تغییر می‌دهد که منجر به صحنه‌های گسترده‌تر برای کاوش و کشف تعداد زیادی جمع‌آوری‌پذیر می‌شود. سک‌بوی می‌تواند دشمنان خود را بزند، به دلخواه بچرخد و حتی به دستور منجمد شود تا از طریق مراحل با طراحی‌های جذاب حرکت کند. Sackboy: A Big Adventure بدون شک یکی از بهترین بازی‌های PS5 برای کودکان است، به ویژه از آنجایی که گزینه همکاری چهار نفره‌اش عامل سرگرمی را به عدد ۱۰ افزایش می‌دهد.

۵. Klonoa Phantasy Reverie Series

شما باید کودکانتان را با برخی از بازی‌های رترو آشنا کنید تا از روزهای گذشته بازی‌ها لذت ببرند و تصور کنند که چقدر چیزها تکامل یافته است. مجموعه بازی Klonoa Phantasy Reverie Series یکی از بهترین بازی‌هایی است که می‌توانید برای آن‌ها انتخاب کنید تا به این مسیر بروند، زیرا دو بازی بازگشتی که به طرز شگفت‌آوری بازسازی شده‌اند، در آن وجود دارد. بهترین نسخه‌های Klonoa: Door to Phantomile و Klonoa 2: Lunatea’s Veil که دارای اکشن پلتفرمینگ سرگرم‌کننده‌ای هستند که آزمون زمان را پشت سر گذاشته‌اند، در این مجموعه دو بازی گنجانده شده‌اند. استفاده از توانایی گلوله باد Klonoa برای جذب دشمنان به پرش‌های بلندتر و دشمنانی قابل پرتاب منجر می‌شود، که باعث می‌شود پیشرفت 2D بازی‌ها در مراحل سه‌بعدی رندر شده‌ای به وقت خوبی تبدیل شود.

۶. Sonic Frontiers

اگر کودکان شما به دلیل دو فیلم زنده‌ای بلند تا ستایشی با بزرگترین مشهورترین شخصیت سگا واقع شدند، در نظر داشته باشید که یکی از جدیدترین بازی‌های او را به آن‌ها بدهید. اما باید بدانید که Sonic Frontiers برای افراد معتقد به تجربیات بازی‌های قدیمی این گونه نخواهد بود. یک بازی جهان باز با سونیک بلندترین سرعت سگا که دارای تعداد زیادی اهداف فرعی برای تکمیل در مسیر به فعالیت‌های اصلی است، به عنوان یک بازی بسیار خوب به اتمام رسیده است. استودیو توسعه‌دهنده Sonic Team با بازی تحت نظر Sonic the Hedgehog به یک بازی که شامل مختلطی هیجان‌انگیز از اکتشاف با سرعت بالا در بایوم‌های زیبا و مناطق خطی سنتی می‌شود، خیلی خوب عمل کرد. ماجراجویی سونیک در اینجا همچنین شامل مبارزات اصلی با دشمنان بزرگ، رازهایی برای کشف و تعداد زیادی دست‌انداز جالب برای جمع‌آوری (باید سریع حرکت کنید و سنگ‌های گران را پیدا کنید).

۷. Chicory: A Colorful Tale

بی‌تردید Chicory: A Colorful Tale به بازیکنان جوانی که بسیار به جعبه مدادهای رنگی و کتاب‌های رنگ آمیزی‌شان وابسته هستند، جلب خواهد کرد. وقتی که در جهان زنده و رنگارنگ استان پیکنیک این بازی پیش می‌روید، توانایی جادویی به دست خواهند آورد که به شما اجازه می‌دهد واقعیت رنگی آن را با قلم معتبر خود تزریق کرده و زیبایی واقعی آن را آشکار کنید. در طول فرار هنری‌تان، با همراهی تعداد زیادی دوست مهربان آنتروپومورفیک خواهید کرد. رنگ آمیزی هر بخش از جهان جذاب این بازی با دوست همکاری‌ای باعث افزایش عامل سرگرمی این بازی می‌شود. بر روی هر چیزی که دلتان بخواهد رسم کنید و زیرا تمایل دارید همه چیز را تا قلب خود رنگ آمیزی کنید.

۸ – LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

استودیو توسعه Traveller’s Tales با این تلاش شگفت‌انگیز و مخصوص کودکان به آن دنیای سینمایی دور و دورتر فراتر رفت. بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga لحظاتی بسیار قابل تشخیص از تمام نه قسمت فیلمی را با ارائه آن‌ها با لیست بزرگی از شخصیت‌ها برای ورود به اکشن شامل می‌شود. سیستم جدید و بهبود یافته‌ی نبرد در شخص سوم به این بازی LEGO کمک می‌کند تا از نسل‌های قبلی خود به شدت متمایز باشد، که باعث می‌شود تا تازگی آن حس شود. برای کودکانی که می‌خواهند اولین تجربه‌ی خود از اسطوره‌های Star Wars را داشته باشند، این راه بهترین و کارآمدترین راه برای انجام آن است.

۹ – Ayo The Clown

کودکان جوان عاشق بازی‌های پلتفرمر هستند، درست نیست؟ پس ما اینجا هستیم تا یک بازی دیگر که ارزش اشاره در میان بهترین بازی‌های PS5 برای کودکان دارد، به شما معرفی کنیم. بازی Ayo The Clown احساس می‌شود که بازگشت قابل بازی و جذابیتی به روزهای خوب پلتفرمرها است که بازیکنان بزرگتر به آن ترتیب خاطرات دارند. در اینجا بازی از دیدگاه دو بعدی ادامه می‌یابد – هنگامی که بازیکنان از یک جهان با موضوعات زیبا به عنوان آخرین گام‌ها و پرش‌ها می‌کنند، آنها همچنین می‌توانند از مجموعه‌ای گسترده از اسلحه‌ها استفاده کنند، با رئیس‌های بزرگ مبارزه کنند، وظایف فرعی را به عهده بگیرند و در طول مسیر تعداد زیادی جلب‌وجذب را جمع‌آوری کنند.

۱۰ – DC’s Justice League: Cosmic Chaos

برای علاقه‌مندان جوان کتاب‌های کمیک در خانواده‌تان که به دنیای گسترده و شگفت‌انگیز دی‌سی وارد شده‌اند، بازی Justice League: Cosmic Chaos بهترین گزینه است. این بازی اکشن/ماجراجویی با دید از بالا با نسخه‌های کوچک اما همچنان قدرتمند از ابرقهری‌های دی‌سی از جمله سوپرمن، بتمن، زن شگفت‌انگیز، فلش، آکوامن، لنترن سبز و سایبورگ را به تصویر می‌کشد. بازیکنان می‌توانند از قدرت‌های ویژه هر قهری برای شکست دادن تمام دشمنانی که توسط شیطان بدجنس آقای Mxyzptlk به Happy Harbor در رود آیلند آورده شده‌اند، استفاده کنند. این نسخه مخصوص کودکان از بازی Diablo حس کاملاً متفاوتی دارد و برای جوانانی که می‌خواهند دنیا را به عنوان قهریان‌های مورد علاقه‌شان در دی‌سی نجات دهند، واقعاً جذاب است.

۱۱ – Hot Wheels Unleashed

مانند اسباب‌بازی‌های معروف LEGO، احتمالاً کودکانی در زندگی شما وجود دارند که از این ماشین‌های خیلی شیک و دیدنی Hot Wheels نمی‌توانند بی‌پایان لذت ببرند. Hot Wheels Unleashed همه چیزی را که آن‌ها درباره این ماشین‌های جمع‌آوری‌شده به ارمغان می‌آورد – این بازی پر از ماشین‌های امضایی است که آنها از خط تولید ایکونیک و چندین وسیله‌ی رسانه‌ای به خوبی می‌شناسند و مسیرهایی که در مکان‌های خانه‌ای شناخته‌شده در میان لاین‌های نارنجی انجام می‌شود. و همانطور که انتظار می‌رود، هر مسابقه که کودکان شما در آن شرکت می‌کنند، آنها را به حداکثر توانایی‌شان می‌رساند، زمانی که از هر مسیر عبور می‌کنند و بهترین خود را برای جلوگیری از انداختن خود از کنار جاده می‌کنند. کودکان حتی می‌توانند مسیرهای خود را ایجاد کنند که احساس شجاعت و دیوانگی را برای بازیکنان دیگر نیز به وجود آورند!

۱۲ – Pac-Man World Re-Pac

کودکان شما می‌دانند کیست Sonic، پس احتمالاً حدس زده‌اند کیست چرخ‌شکن زرد و چاق Bandai Namco است. این کودکان ممکن است دوباره بخواهند این حس پلتفرمر را تجربه کنند، به همین دلیل می‌خواهیم شما را به دست آوردن این مشتق Pac-Man ترغیب کنیم. Pac-Man World Re-Pac بازسازی نسخه اصلی سال 1999 است – قهرمان جویدن کره‌ها در یک ماموریت برای نجات خانواده‌اش از آن ارواح مشکل‌ساز می‌افتد. پریدن، پسماندن با پشت، شنا، مصرف کره‌ها، حل پازل و مبارزه با رؤسا در اینجا بسیار جذاب است.

۱۳ – My Little Pony: A Maretime Bay Adventure

My Little Pony بدون شک طرفداران جوان خود را دارد (و به غیر از انتظار ما، تعداد زیادی طرفدار بزرگتر به نام برونی دارد). ما به پیشنهاد یک بازی قابل توجه بر اساس این مجموعه انیمیشنی ادامه خواهیم داد تا به بازیکنان جوان در زندگی شما ادامه دهیم. یکی دیگر از بهترین بازی‌های PS5 برای کودکان، My Little Pony: A Maretime Bay Adventure است که یک ماجراجویی زیباست و مثل یک رویا به نظر می‌آید. به عنوان Sunny Earth Pony، بازیکنان فرصت خواهند داشت تا انواع مختلفی از لباس‌ها را بپوشند، قدرت‌های جدید پونی را باز کنند، در Maretime Bay زیبا گالوپ بزنند و حتی در بازی‌های حزب دو نفره شرکت کنند.

۱۴ – Ratchet & Clank: Rift Apart

کودکان از ماجراهای موقتی لمبکس به نام رچت و همراه رباتیک او به نام کلنک خیلی خوششان می‌آید. این دوتای دوست‌داشتنی با بازی PS5 خود به نام Rift Apart، که یک بازی اکشن/ماجراجویی با دنیاهای چندگانه است و با برخی از مخترع‌ترین اسلحه‌های تاکنون در بازی‌ها تجهیز شده است، ظاهر می‌شوند. بخش جالب این بازی از نسخه‌های زنانه‌ی رچت و کیت است که می‌توانند در بخش‌های خود از این سفری به سیارات مختلف از همان اسلحه‌ها و ابزارها استفاده کنند. در اینجا شما با شلیک از بیگانگان، ترکیدن پورتال‌های بین‌بعدی و دسته‌های دیگری از فعالیت‌های سرگرم‌کننده برای کودکان مواجه خواهید شد.

۱۵ – Puyo Puyo Tetris 2

اگر کودک (های) شما لذت می‌برند که مهارت‌های تفکر سریع خود را به کار خوبی بگذارند، در نظر داشته باشید که آنها را در این بازی پازل که بلاک‌های Tetris را با حبوبات دارای چشمک‌ها در Puyo Puyo ترکیب می‌کند، معرفی کنید. این بازی پازل تطابق قطعات پازل را با چهار بازیکن محلی و آنلاین ارائه می‌دهد، بنابراین همه می‌توانند در تمام مراحل سرگرمی شرکت کنند. این مجموعه بزرگ از حالت‌هایی که در اختیار بازیکن است شامل لیگ‌های پازل، حالت همکاری حمله‌ی رئیس، حالت ماجراجویی با شخصیت‌های قابل ارتقاء، دروس و موارد دیگر است. Puyo Puyo Tetris 2 باعث می‌شود مغز کودکان به چرخ‌های چرخاندنی بیافتد، به ما اعتماد کنید!

۱۶ – Sponge Bob Squarepants The Cosmic Shake

باب‌اسفنجی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی در دنیای کودکان است که تقریباً همه کودکان با او آشنا هستند و او را دوست دارند. بازی‌های دنیای باب‌اسفنجی همیشه جذاب بوده و آخرین نسخه از این فرانچایز، SpongeBob SquarePants: Cosmic Shake، یک گزینه بسیار خوب برای کودکان است. این بازی پلتفرمر و ماجراجویی در سال ۲۰۲۳ برای کنسول‌های نسل نهم و هشتم منتشر شد.

داستان بازی SpongeBob SquarePants: Cosmic Shak درباره ماجراهای باب‌اسفنجی و پاتریک است که به دستگاه حباب‌سازی بزرگی می‌روند و به طور اشتباه تمام شهروندان بیکینی باتم را در دنیای آرزوهایشان زندانی می‌کنند. حالا باب و پاتریک برای نجات کسانی که گرفتار این اتفاق شده‌اند، باید در دنیاهای مختلف سفر کنند.

این بازی یک بازی پلتفرمر و سه بعدی است که با سفر به دنیاهای مختلف، فعالیت‌های متعددی را برای انجام دادن برای کودکان فراهم می‌سازد و ساعت‌ها آنها را سرگرم می‌کند. عناصر مبارزه‌ای و اکشن نیز در بازی وجود دارند تا تجربه آن متنوع و جذاب باشد.

گرافیک بازی بسیار جذاب است و دنیای باب‌اسفنجی را به خوبی به تصویر می‌کشد. محیط‌های بسیار زیاد و جهان گسترده با جزئیات گرافیکی بالا از نکات مثبت این بازی هستند.

۱۷ – The Outbound Ghost

بازی د اوتبنوند گوست یک بازی ماجراجویی است که توسط شرکت Conradical Games ساخته و منتشر شده است. این بازی داستان چند روح را به تصویر می‌کشد که در دنیا سرگردان شده‌اند، و شما باید به آن‌ها کمک کنید تا از این وضعیت رهایی پیدا کنند.

گیم‌پلی بازی بسیار ساده و روان است، که کودکان می‌توانند به راحتی این بازی را تجربه کرده و از آن لذت ببرند. محیط‌های مختلفی که در آن‌ها سفر می‌کنید نیز از جذابیت‌های بازی است. در بازی از شما خواسته می‌شود تا تصمیماتی بگیرید که نتایج مختلفی را به دنبال دارد.

گرافیک و جلوه‌های بصری بازی بسیار جذاب و سرگرم‌کننده است. محیط‌ها و انیمیشن‌های بازی از کارتون‌ها الهام گرفته شده‌اند تا کودکان بتوانند به راحتی با بازی و محیط آن ارتباط برقرار کنند. کلیاً، این بازی یک عنوان جذاب و سرگرم‌کننده است که می‌تواند کودکان را برای ساعت‌های زیادی سرگرم کند با داستان زیبا و گرافیک جذاب آن.

۱۸ -Nickelodeon Kart Racers 3 Smil Speedway

بازی نیکلودئون کارت ریسرز ۳ اسمایل اسپید وی یک بازی ماسبقه‌ای و ماجراجویی در دنیای انیمیشن Nickelodeon است که توسط Bamtang Games توسعه داده شده و در سال ۲۰۲۲ توسط GameMill Entertainment منتشر شد. این بازی شامل مسابقات و رقابت‌های دنیای محبوب انیمیشن Nickelodeon است و شخصیت‌های معروفی مانند باب‌اسفنجی، گارفیلد، پاتریک، لاک‌پشت‌های نینجا و دیگر شخصیت‌های کارتونی دوست‌داشتنی دارد.

یکی از نکات جذاب این بازی، امکان بازی چندنفره است که شما می‌توانید با دو تا چهار نفر از دوستان و خانواده خود به مسابقه بپردازید. این امکان برای تجربه بازی خانوادگی بسیار مناسب است و می‌تواند ساعت‌ها سرگرمی و تعامل خانوادگی فراهم کند.

گرافیک بازی کاملاً از انیمیشن‌ها الهام گرفته شده و محیط‌های بازی به وسیله‌ی الهام از کارتون‌ها و انیمیشن‌های محبوب کودکان طراحی شده‌اند. این اقدام باعث می‌شود که کودکان به راحتی با دنیای بازی و شخصیت‌های مورد علاقه‌شان ارتباط برقرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *