مقالات

بهترین بازی های مشابه Diablo

بهترین بازی های مشابه Diablo

بهترین بازی های مشابه Diablo : سری بازی‌های Diablo به عنوان یک نخبه در دنیای بازی‌های نقش‌آفرینی غربی، برای دیگران بوده و اساسی‌ترین مبانی را فراهم کرده است تا دیگران بر آن بنیان‌گذاری و پیشرفت کنند. تأثیر دومین قسمت از سری Diablo، یک زیرژانر از بازی‌های اکشن-نقش‌آفرین مشابه را ایجاد کرد که همه به هدف بازسازی حلقه گیم‌پلی رضایت‌بخش با جستجو در زندان، گنجینه و ویژگی‌های چندنفره می‌پردازند. با این حال، منصفانه است که بگوییم برخی از بازی‌های شبیه به Diablo بهتر از دیگران هستند.

اکنون که راه اندازی Diablo 4 در افق است، تصمیم گرفته‌ایم تا بهترین 9 بازی که تجربه لذت‌بخش مشابه در ژانر اکشن-نقش‌آفرینی Diablo را ارائه می‌دهند را معرفی کنیم. از رقبای معروف مانند مجموعه بازی‌های Torchlight تا بازی‌های کمتر شناخته‌شده مانند Victor Vran، تقریباً همه بازی‌های این سبک که هر زمان که خواسته‌اید بازی کنید، پوشش داده‌ایم. در حالی که هیجان انتشار Diablo 4 بسیار زیاد است، هر زمان که احساس خواسته به گرایند (grind) دارید، یکی از این بازی‌ها را امتحان کنید. ممکن است شگفت‌زده شوید که چقدر آن را دوست دارید.

Titan Quest

بهترین بازی های مشابه Diablo

یکی از قدیمی‌ترین بازی‌ها در لیست ما، Titan Quest، به اصطلاح به نسل اول بازی‌های شبیه به Diablo تعلق ندارد، اما قطعاً خیلی از پشت سر هم نیست. این یک بازی اکشن-نقش‌آفرین با دید از بالا به پایین است، با این حال محیط شیطانی Diablo را به یک مکان یونان باستانی مبادله کرده است. Titan Quest که در طول توسعه بازی Age of Empires ایجاد شده است، جذابیت بازگشت به عقب را دارد که به کسانی که با بازی‌های دهه 2000 بزرگ شدند، خواهد پسندید. نسخه جشنواره‌ای آن از سال 2016، برخی از نوک تیزهای آن را ستون می‌زند و در عین حفظ اصالت اصلی تجربه ارائه شده است. این قطعاً بهترین بازی در این لیست نیست، اما در میان بازی‌های قوی اکشن-نقش‌آفرین، ارزش ملاحظه دارد.

Torchlight series (especially Torchlight 2)

بهترین بازی های مشابه Diablo

بازی‌های Torchlight به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در ژانر شبیه به Diablo شناخته می‌شوند، و دلیلش نیز واضح است. آنها عملکرد لذت‌بخش در کشتن حریفان را که سبب شده بود سری به چنین پرطرفداری برسد، با یک رویکرد ساده‌تر ترکیب کردند که به کسانی جلب می‌کند که از پیچیدگی نسبی ساخت و استراتژی‌های مورد نیاز برای بازی‌های Diablo منحرف شده‌اند. Torchlight 2 در هر جنبه از نسخه اول بهبود یافته و به طور کلی به عنوان اوج این سری محسوب می‌شود، اگرچه نگاهی به نسخه جدید Torchlight Infinite نیز ارزش دارد اگر به یک نسخه با سیستم گاچا علاقه‌مندید. همچنین Torchlight 2 یک صحنه موفق مد دارد اگر از انجام تحقیقاتی مضمونی متنفر نباشید.

Path of Exile

بهترین بازی های مشابه Diablo

گاهی توسط طرفداران به عنوان واقعی‌ترین جلد 2 دیابلو توصیف می‌شود، Path Of Exile یک بازی اکشن-نقش‌آفرین رایگان است که خود را به عنوان یک جایگزین سختگیرانه به دیگران در بازار معرفی می‌کند. توسعه یافته توسط یک تیم از طرفداران دیابلو که در اوایل دهه 2010 به دلیل کمبود بازی‌های جدید در این ژانر ناخشنود بودند، Path Of Exile بیشترین جذابیت را برای بازیکنانی دارد که ارزش عمق محتوا را بیشتر از هر چیز دیگری قائل هستند، زیرا این بازی ده سال به‌روزرسانی منظم از سوی توسعه‌دهنده Grinding Gear Games دریافت کرده است. در حال حاضر، Path Of Exile 2 در مراحل بتای خود است، بنابراین اگر علاقه‌مند به امتحان نسخه اصلی هستید، این زمان مناسبی برای شروع است.

Grim Dawn

بهترین بازی های مشابه Diablo

ساخته شده به عنوان یک پیروی معنوی از Titan Quest، Grim Dawn یک بازی اکشن-نقش‌آفرین کلتی است که مکانیسم‌های پیچیده را با سفارشی‌سازی عمیق بنیان‌گذاری می‌کند. برخلاف بیشتر بازی‌های این ژانر، Grim Dawn اردوگاه‌ها و سردرهای دشمنان را تصادفی ندارد و به جای آن به رویکرد طراحی دستی می‌پردازد. بازیکنان آن را به دلیل قابلیت بازی مجدد و تنوع ساختارها تحسین کرده و همچنین حمایت قابل توجه از سوی توسعه‌دهنده Crate Entertainment و یک صحنه مد پویا که تا به امروز ادامه دارد، را نشان می‌دهند. اگر این بازی را در زمان انتشار اصلی آن در سال 2016 از دست داده‌اید، حتماً به آن نگاه کنید.

Minecraft Dungeons

بهترین بازی های مشابه Diablo

یکی از جدیدترین بازی‌ها در لیست ما، Minecraft Dungeons یک نگاه ساده و سرگرم‌کننده به ژانر معمولی شبیه به Diablo است که می‌تواند به یک جمع بزرگ از مخاطبان جلب شود. اینجا هیچ نمودار ساخت پیچیده یا رؤساهای چند فازی با استراتژی‌های عمیقی لازم نیست، فقط بسیاری از حمله، برش و تماشای اعداد که بالا می‌روند. قطعاً یکی از بازی‌های زیباتر در این لیست است، زیرا ظاهر واکسلی Minecraft در این زمینه بسیار متمایز است و نوردهی آن به ویژه تاثیرگذار است. این یک تجربه سختگیرانه نیست، اما اگر به دنبال یک بازی گرایندفست هستید که می‌توانید با هرکسی بازی کنید، Minecraft Dungeons به شدت در همین دسته است.

Victor Vran

بهترین بازی های مشابه Diablo

یکی از بازی‌های کمتر شناخته‌شده اکشن-نقش‌آفرین در دهه 2010، Victor Vran نوع دیگری از بازی‌های شبیه به Diablo است. مانند Minecraft Dungeons، برای رسیدن به انتها نیاز به راهنمای ساخت یا صدها ساعت گرایندفست ندارد، اگرچه دارای یک انتهای بازی مهم با گنجاندن لوت‌های شیک است. این بازی همچنین در سختی‌های بالاتر به طرز شگفت‌آوری دشوار است، اما به اندازه‌ای که نیاز به مراجعه به راهنمای آنلاین ندارد. اگر به دنبال یک بازی برای همیشه مانند سری Diablo یا Path of Exile هستید، Victor Vran برای شما مناسب نیست، اما اگر می‌خواهید یک بازی عالی برای بازی با یک دوست در طول یک آخر هفته داشته باشید، این بازی یک گزینه فوق‌العاده است.

Darksider Genesis

بهترین بازی های مشابه Diablo

یک نسخه کمتر شناخته‌شده از مجموعه Darksiders، Genesis یک بازی ایزومتریک هک-اند-اسلش با پشتیبانی از چندنفره و تعداد زیادی دشمن برای کشتن است. این کمتر به عنوان یک بازی نقش‌آفرین محسوب می‌شود نسبت به دیگر بازی‌های این لیست، با مکانیک‌های کمتر برای کاوش و کمترین ساختار مناسب. با این حال، بسیاری از بازیکنان حس می‌کنند که این یکی از بهترین بازی‌ها در مجموعه است، شاید حتی بهتر از برخی از ورودی‌های اصلی. مانند Victor Vran، این قطعاً یک بازی اکشن-نقش‌آفرین است که بهتر است در زمان حراج برای بازی با یک دوست خریداری شود و در این شرایط عالی عمل می‌کند.

Warhammer: Chaosbane

بهترین بازی های مشابه Diablo

ابتدا توسط طرفداران اکشن-نقش‌آفرین‌ها به دلیل کمبود محتوا نادیده گرفته شد، Warhammer: Chaosbane در سال‌های پس از انتشار در سال 2019 به یک اکشن-نقش‌آفرین بودجه‌ای معقول تبدیل شده است. بازیکنان زیبایی محیط‌های آن و مبارزات ساده اما سرگرم‌کننده را به عنوان نکات بزرگ تحسین می‌کنند، همچنین توجه داشته‌اند که بسته‌های الحاقی به طور قابل توجهی محتوا را به بازی اضافه کرده‌اند. به‌طور کلی، حتماً ارزش دارد که آن را در زمان تخفیف عمیق تهیه کنید تا جایی که قیمت معمولی آن 30 دلار است. اگر سه دوست دارید که از Vermintide همه چیز را فشرده کرده‌اند و علاقه‌مند به یک بازی شبیه به Diablo هستند، Chaosbane را امتحان کنید.

Diablo 2: Resurrected

بهترین بازی های مشابه Diablo

خب، شاید این را به عنوان یک حیله در نظر بگیرید. با این حال، احمقانه است که لیستی از بهترین بازی‌های اکشن-نقش‌آفرین بسازید بدون این بازی که این ژانر را محبوب کرد. حتی امروزه، Diablo 2 تجربه‌ای بسیار سرگرم‌کننده با ساختارهای عمیق، مبارزات جذاب و یک ظاهر باستانی منحصر به فرد است که حتی برای بازیکنان جدید نیز جذابیت دارد. قطعاً به اندازه برخی از بازی‌های دیگر در این لیست برای مبتدیان دوستانه نیست، اما نسخه به‌روزشده یعنی Resurrected همه محیط‌های بازی را بازسازی کرده و به شما امکان تعویض به چشم اندازهای اصلی را با یک کلید فراهم می‌کند. شاید عامل حافظه تازه برای همه وجود نداشته باشد، اما ارزش امتحان کردن دارد، به خصوص از آنجا که حلقه گیم‌پلی آزموده و اصلی آن به طور کلی به چالش کشیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *